Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Depolama cihazına yapay zeka desteği ekleyen yerli girişim Monument, ABDye açılıyor

Girişimler 6 Ocak 2016
180 Görüntülenme

Yeni nesil bulut tabanlı akıllı depolama cihazıyla 2015’in en ilgi çekici yerli donanım girişimlerinden biri olan Monument, hem donanım hem yazılım tarafında yaptığı yeniliklerle ABD pazarına hazırlanıyor. İlk adımı 6-9 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarına katılarak atan Monument, Ocak ayı sonunda Kickstarter kampanyasına başlamayı planlıyor.

Monument ile henüz tanışmayanlar için, girişimin geliştirdiği akıllı depolama cihazı, bir bilgisayara gerek duymadan; kamera ve cep telefonlarındaki içeriğin saklanmasını, otomatik olarak gruplanmasını, zaman ve lokasyona göre ayrıştırılabilmesini sağlıyor. Cihaz böylelikle kullanıcılarına kişisel bulut alanı oluşturmalarını sağlayarak resim ve video depolamak için ödenen aylık üyelik ve kullanım ücretlerini ortadan kaldırıyor.

Geçtiğimiz yazdan bu yana prototip aşamasında olan Monument, geliştirilmeye devam ediyor. Cihazla ilgili yapılan yeniliklerin başında baştan sona değişen tasarımı geliyor. Minimalist bir çizgiye kavuşan Monument’in yeni ve modern tasarımında dört farklı renk seçeneği sunuluyor. Apple TV kutusu büyüklüğünde görünen cihaz, evde TV ya da bilgisayar sehpanızda kesinlikle göze batmayacak bir görünümde.

Monument ile ilgili değişen yalnızca görünümü değil. Son rötuşlarını yapan girişim, iddialı bir sloganla cihazı küresel pazara sunmaya hazırlanıyor. Zira Monument artık sadece akıllı bir depolama cihazı değil, ekibe göre “dünyanın ilk” yapay zeka destekli bulut cihazı. Monument eklenen yapay zeka desteği sayesinde fotoğraf ve videolarınızın içeriğini artık tanıyabiliyor. Cihazın otomatik gruplandırma özelliğini bir adım ileri taşıyan destekle, Monument içinde yaptığınız aramalar için etiket taramaya bu sayede gerek kalmıyor. Kurucu ortağı Ercan Erciyes‘in verdiği örnek, sakladığınız resimler içinde ‘kayak’, ‘plaj’ gibi kelimelere göre arama yaptığınızda Monument’in bu içeriğe sahip fotoğrafları başka bir işleme gerek kalmadan bulup size getirdiği.

Monument Ocak ayı sonunda Kickstarter kampanyasına başlayarak ve cihazı için ön sipariş toplamayı planlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

15 Ağustos 2015
137 Görüntülenme
LG’den iki akıllı telefon

LG’den iki akıllı telefon

28 Ocak 2016
172 Görüntülenme