Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

Derbide rekor internet kullanımı

İnternet 6 Mart 2016
164 Görüntülenme

Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre telekomünikasyon şirketi Türk Telekom, Pazartesi akşamı oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbi maçında sunduğu iki saatlik Wi-Fi hizmeti kapsamında tüm statta toplam 646 bin dakika Wi-Fi internet kullanımı sağlayarak bir rekora imza attı. Maç boyunca seyirciler aynı zamanda 543 bin MB büyüklüğünde video ve fotoğrafı internette paylaştı ve cep telefonlarına indirdi.

Derbi maçta, 646 bin dakikalık toplam kullanım;

 • 7 bin adet 90 dakikalık maç,
 • 215 bin adet maç özeti ve
 • 3 milyon adet gol tekrarı izlemeye eşdeğer bir zamana denk geliyor.
 • Sadece Fenerbahçe – Beşiktaş derbisine özel olarak iki saat boyunca ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan Türk Telekom, bu hizmetten operatör bağımsız olarak stada gelen tüm taraftarların yararlanmasını sağladı.

  Türkiye’nin Wi-Fi ve 4.5G teknolojisine hazır ilk ve tek akıllı stadyumu

  Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, geçtiğimiz Ekim ayında Türk Telekom’un üstün teknolojisiyle baştan aşağı donatıldı ve Wi-Fi altyapısı ile 4.5G’ye hazır hale getirildi. Böylece kompleks, mobil şebekesiyle Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil akıllı stadı oldu. Bu sayede 400’den fazla noktadan sağlanan Wi-Fi kapsamasıyla, 50 bin kişinin kesintisiz olarak internet deneyimini yaşayabildiği bir yer haline geldi. 1 Nisan itibarıyla ülkemizde kullanılmaya başlanacak 4.5G teknolojisi, ilk kez Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde kuruldu.

  Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi ‘Yeni Nesil Stadyum’ Projesi, Türk Telekom’un teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara, maç heyecanı ile gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için de pek çok yeni uygulama sunuyor.

  Yorumlar

  Henüz hiç yorum yapılmamış.

  Bunlar da var!
  Bisiklet Hırsızlarına Tuzak [Video]

  Bisiklet Hırsızlarına Tuzak [Video]

  29 Ekim 2015
  154 Görüntülenme
  Bu Şaka Adamı Kalpten Götürür…_))

  Bu Şaka Adamı Kalpten Götürür…_))

  14 Mayıs 2016
  250 Görüntülenme
  Garantili Demirdöküm Kombi Hizmeti

  Garantili Demirdöküm Kombi Hizmeti

  17 Ekim 2016
  269 Görüntülenme