PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

DJI MG-1: Paslanmaz çelikten, su ve toz geçirmeyen, özel soğutma sistemli ticari drone

Teknoloji Haberleri 27 Kasım 2015
104 Görüntülenme

Drone üreticileri arasında en popülerlerinden biri olan Çin merkezli üretici DJI, tanıttığı yeni drone modeliyle ticari pazara giriş yapmaya başlıyor. DJI’ın yeni modeli MG-1 tarımcılıkta kullanmak üzere dizayn edilmiş.

DJI MG-1 sekiz pervaneli olarak tasarlanmış. MG-1’in dikkat çeken özelliği yağmurdan etkilenmemesi ve yağmura dayanıklı olması. Bilindiği gibi piyasadaki birçok drone yağmura karşı savunmasız ve yağmurlu havalarda kullanılması önerilmiyor. Bunun yanında MG-1’in üretildiği maddeler paslanmaz çelik. Başlıca su ve diğer pas yapıcı faktörlere karşı dayanıklı. Bu özelliklerinin yanında MG-1 toz da geçirmiyor. Modelin tarımcılık alanı için spesifik olarak tasarlandığını düşünürsek bu özelliklerin olmaması şaşırtıcı olurdu.

Bir diğer önemli özelliği de sahip olduğu soğutucu sistem. DJI’ın yaptığı açıklamaya göre M G-1 özel bir soğutucu sistemine sahip ve bu da drone’un ömrünü üç kat arttırıyor. Hobi ve eğlence amaçlı drone’lardan çok daha fazla kullanılacağı göz önüne alındığında MG-1 için bu da hayati bir özellikle olmuş. 10 kg yük taşıyabilen DJI MG-1’in yapılan testlerde klasik püskürtme(tohumlama olarak düşünebiliriz) sistemlerinden 40 kat daha verimli olduğu ortaya çıkmış. Büyük alanlarda tohum ekimi yapacak çiftçiler MG-1’in üzerine astıkları tohum paketlerini tarlalarının üzerine kolayca atabilecekler.

dji-mg-1

Geliştiricilerin akıllı drone’lar yapabileceği mini bilgisayar Manifold’u Kasım ayı başında tanıtan DJI, MG-1’in de ilk olarak Çin ve Kore’da satışa çıkacağını açıklamış. Tarım faaliyetlerinin çok yoğun olduğu bu iki ülkeden sonra oluşacak taleplere ve ürünün durumuna göre uluslararası pazara sevkiyatı başlayabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Huawei GX8 satışa sunuldu!

Huawei GX8 satışa sunuldu!

9 Şubat 2016
132 Görüntülenme
HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

30 Mart 2015
155 Görüntülenme
Şekilden Şekle Giren İlginç Sandalye [Video]

Şekilden Şekle Giren İlginç Sandalye [Video]

4 Aralık 2015
137 Görüntülenme
Arkadaşına Acayip Bir Şey Sat – Telefon Şakası

Arkadaşına Acayip Bir Şey Sat – Telefon Şakası

13 Nisan 2016
124 Görüntülenme
Battlefield Hardline Betrayal DLC Paketi Detaylandı

Battlefield Hardline Betrayal DLC Paketi Detaylandı

15 Şubat 2016
149 Görüntülenme