Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Dropbox, Mailbox ve Carouseli kapatıyor

Mobil 8 Aralık 2015
65 Görüntülenme

Hızlı bir çıkış yaptıktan sonra Dropbox tarafından satın alınan eposta uygulaması Mailbox yolun sonuna geldi. Resmi blogunda bir açıklama yapan Dropbox, fotoğraf paylaşım uygulaması Carousel‘i de kapatacağını açıkladı.

2013 yılında Mailbox’ı satın alan Dropbox e-posta deneyimini daha ileri bir noktaya taşımak istediğini açıklamıştı. Satın alımdan kısa süre sonra 1 milyon ön kayıtlı kullanıcıya ulaşmış, ilerleyen dönemde iPad uygulamasını da yayınlamıştı. Mailbox CEO’s u Gentry Underwood, Haziran 2013’te Mailbox’ın masaüstü sürümünün yayınlanacağını açıklasa da ilerleyen dönemde Mailbox tarafından çok ses çıkmamıştı.

2014’te yayınlanan fotoğraf paylaşım uygulaması Carousel ise Dropbox tabanlı bir fotoğraf ve video galerisi olarak pazarda kendine yer açmak istemişti. En çok satın alma yapan girişimlerden biri olan Dropbox, bugün gelinen noktada her iki ürününü de kapatarak birlikte çalışmayı basitleştiren işlere odaklanmaya karar vermiş.

Mailbox’tan öğrendiklerini Dropbox Paper vb. alanlarda kullanacağını açıklayan Dropbox, Carousel’den de Dropbox uygulaması içinde faydalanacağını belirtiyor. Bu uygulamaları kullananların verilerini koruyabileceği Carousel ve Mailbox bloglarında paylaşılıyor. Kesin kapanış tarihleri ise Mailbox için 26 Şubat 2016, Carousel içinse 31 Mart 2016 olarak veriliyor.

Bildiğiniz gibi Dropbox, ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ı şirketin yönetim kurulu üyeliğine almış ve Dropbox for Business için yapılan güncellemelerle daha büyük hedefleri olduğunu göstermişti.

Dropbox, şu anda 10 milyar dolar değerlemeyle ‘halka arz edilmemiş’ en yüksek değerlemeye sahip girişimler arasında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dünyanın En Gereksiz Oyuncağı: Twerk Yapan Köpek

Dünyanın En Gereksiz Oyuncağı: Twerk Yapan Köpek

7 Ağustos 2015
118 Görüntülenme
Araba Jantından Bunuda Yaptılar [Video]

Araba Jantından Bunuda Yaptılar [Video]

1 Şubat 2016
79 Görüntülenme
Uyuyan adama Bu Şaka Yapılmaz :D

Uyuyan adama Bu Şaka Yapılmaz :D

14 Mayıs 2016
148 Görüntülenme
Sony Xperia Z4 Resmen Duyuruldu

Sony Xperia Z4 Resmen Duyuruldu

20 Nisan 2015
71 Görüntülenme