Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Dropbox, Mailbox ve Carouseli kapatıyor

Mobil 8 Aralık 2015
133 Görüntülenme

Hızlı bir çıkış yaptıktan sonra Dropbox tarafından satın alınan eposta uygulaması Mailbox yolun sonuna geldi. Resmi blogunda bir açıklama yapan Dropbox, fotoğraf paylaşım uygulaması Carousel‘i de kapatacağını açıkladı.

2013 yılında Mailbox’ı satın alan Dropbox e-posta deneyimini daha ileri bir noktaya taşımak istediğini açıklamıştı. Satın alımdan kısa süre sonra 1 milyon ön kayıtlı kullanıcıya ulaşmış, ilerleyen dönemde iPad uygulamasını da yayınlamıştı. Mailbox CEO’s u Gentry Underwood, Haziran 2013’te Mailbox’ın masaüstü sürümünün yayınlanacağını açıklasa da ilerleyen dönemde Mailbox tarafından çok ses çıkmamıştı.

2014’te yayınlanan fotoğraf paylaşım uygulaması Carousel ise Dropbox tabanlı bir fotoğraf ve video galerisi olarak pazarda kendine yer açmak istemişti. En çok satın alma yapan girişimlerden biri olan Dropbox, bugün gelinen noktada her iki ürününü de kapatarak birlikte çalışmayı basitleştiren işlere odaklanmaya karar vermiş.

Mailbox’tan öğrendiklerini Dropbox Paper vb. alanlarda kullanacağını açıklayan Dropbox, Carousel’den de Dropbox uygulaması içinde faydalanacağını belirtiyor. Bu uygulamaları kullananların verilerini koruyabileceği Carousel ve Mailbox bloglarında paylaşılıyor. Kesin kapanış tarihleri ise Mailbox için 26 Şubat 2016, Carousel içinse 31 Mart 2016 olarak veriliyor.

Bildiğiniz gibi Dropbox, ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ı şirketin yönetim kurulu üyeliğine almış ve Dropbox for Business için yapılan güncellemelerle daha büyük hedefleri olduğunu göstermişti.

Dropbox, şu anda 10 milyar dolar değerlemeyle ‘halka arz edilmemiş’ en yüksek değerlemeye sahip girişimler arasında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Anne Tavşan Yavrularını Alan Yılanı Pişman Etti

Anne Tavşan Yavrularını Alan Yılanı Pişman Etti

30 Nisan 2016
146 Görüntülenme
Gelmiş Geçmiş En Tehlikeli 11 Oyuncak

Gelmiş Geçmiş En Tehlikeli 11 Oyuncak

16 Nisan 2016
180 Görüntülenme
90 Saniyede 726 Tuğla [Video]

90 Saniyede 726 Tuğla [Video]

22 Ocak 2016
141 Görüntülenme
3D yazıcıyla üretilen ilaç ABDde onaylandı

3D yazıcıyla üretilen ilaç ABDde onaylandı

5 Ağustos 2015
177 Görüntülenme