SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Dünyada En Çok Kazanan 5 eSporcu Listesi

Fotoğraf Galeri Salı Nisan 12th, 2016
1.186 Görüntülenme

eSpor birkaç yıl önce yükselişe geçtiğinden bu yana, tüm geliştiriciler oyunlarını eSpor potansiyelini göz önünde bulundurarak üretmeye başladı. League of Legends, Dota, Counter-Strike: Global Offensive ve Starcraft gibi oyunlar başı çekti ama arkası da hiç boş kalmadı. Street Fighter IV, Rocket League ve Super Smash Bros. (Wii U) gibiler hep terkipteydi. Deyim yerindeyse eSpor sahnesi dibinden ucuna kadar doluydu. Peki neden dersin? Oyunlar çok mu eğlenceliydi? Eh, biraz. Oyuncuyu bağımlı hale mi getiriyorlardı? Belki… Ama asıl nedenleri bunlar değildi. Bunlardan daha önemli bir nedeni var, o da eSporcuların çok kazanması!

5. Faker (League of Legends)

faker

LoL’ün altın çocuğu, orta-koridorun efendisi ve rakiplerinin ona yakıştırdığı isimle “öldürülemez şeytan kral”. Bu üç sözcük grubu Faker’ı betimlemeye yetiyor da artıyor. eSporun anavatanı olarak tabir edilen Kore’den çıkan Faker, Riot’un parlayan yıldızı League of Legends’la başladığı kariyerini dört senedir devam ettiriyor ve henüz 20 yaşında olmasına rağmen adından çok söz ettiriyor.

4. f0rest (Counter-Strike)

f0rest

eSpor deyince Kore’den sonra akla gelen bir yer de İskandinavya’dır. f0rest da tam olarak İsveç’in göbeğinden. 2005 yılında başladığı profesyonel kariyerine o kadar fazla başarı sığdırdı ki, onu tüm Counter-Strike turnuvalarında, oyun movie’lerinde, takımlarında görür olduk. Fnatic’le başladığı kariyerine SK ve NiP ile devam eden f0rest, hala profesyonel oyunculuğa devam etmesiyle de paslanmadığını kanıtlıyor.

3. Jaedong (StarCraft 2)

jaedong

13 yıllık StarCraft: Brood War tarihinin en iyi Zerg oyuncusu olarak gösterilen birinin iyi kazanmaması düşünülemez değil mi? Hem Brood War, hem de StarCraft 2’de gösterdiği üstün performansla buralara kadar gelen Jaedong’un başarısı daha ilk yılında garantilenmişti aslında. Sahneye katıldığı yıl olan 2006’da Yılın Çaylağı ödülünü alması herkesi şaşırtmıştı. Olaylar bundan sonra kartopu etkisi kazandı ve Jaedong gittikçe daha da iyi oynadı. Sonuç olarak da listeye üçüncü sıradan yerleşti.

2. Moon (WarCraft 3)

moon

Hem StarCraft’ta, hem de WarCraft’ta başarılı bir oyuncu düşünün. Üstüne (doğal olarak) bir de Koreli olduğunu varsayın. İşte size Moon. WarCraft 3’teki harikulade Night Elf performanslarıyla beş kere WarCraft 3 Dünya Şampiyonası’nı kazanmasının yanında, Kore’nin televizyonda naklen yayınlanan ulusal turnuvalarını da tam üç kere kazandı. Bu sayede Beyond The Game isimli ünlü eSpor belgeselinde yer almayı başardı ve de listemizin ikinci sırasına yerleşti.

1. ppd (Dota 2)

ppd

Her ne kadar ülkemizde LoL Dota’dan daha yaygın olsa da, deniz aşırı ülkelerde durum farklı. Valve’in izlediği politika ve turnuvaların yüksek ödülleri yüzünden, herkes gözünü Dota 2’ye çevirmiş durumda. Heroes of Newerth’ten Dota 2’ye geçerken ppd de aynısını yaptı. Ve belki de hayatının en iyi kararını vermiş oldu. Şu an dünyanın en iyi Dota takımı olarak görülen Evil Geniuses’ın kaptanı ve gelmiş geçmiş en çok kazanan eSpor oyuncusu. Üstelik henüz 24 yaşında!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler