Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Ekmob saha operasyonlarını kolaylaştıracak [Webrazzi Arena]

Girişimler 23 Ekim 2015
259 Görüntülenme

Bugün Webrazzi Arena’da sahne alan girişimlerden bir tanesi de saha operasyonlarını kolaylaştırma amacıyla yola çıkan Ekmob oldu. Ekmob saha ekiplerinin belli bir merkezden yönetilmesini sağlıyor ve şirketlerin satış ya da bakım ağlarını kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Ekmob’un odaklandığı nokta, şirketlerin ciddi yatırım yaptığı bu saha ekiplerinin verimli şekilde kullanılabilmesi olmuş. Kısacası Ekmob, saha iletişim süreçlerinde kendi uygulamasıyla işletmeler için yeni bir sayfa açmak niyetinde. Ekmob’un paylaştığı verilere göre Türkiye’de şirketlerinde yüzde 94’ü iki yıl içerisinde bir mobil iş stratejisi oluşturmayı istiyor. Bunun yanı sıra, şirketlerin yüzde 23 olan mobil çalışan sayısının ise 2019’da yüzde 34’e çıkması hedefleniyormuş. Bununla birlikte, mobiliteye en hızlı uyum sağlayan ekipler şüphesiz satış ekipleri. Bu da, Ekmob’un özellikle saha satış operasyonu olan işletmeleri yakından ilgilendirdiğini söyleyebiliriz.

Ekmob projesinin başlamasının amacı, saha ve merkez arası ndaki anlık iletişimi sağlamanın yanı sıra sahayı ekiplerin gözünden gözlemleyebilmek ve yönetimsel kararlara etki edecek karar mekanizmalarını oluşturmak. Ekmob, saha personelinin kullandığı farklı enstüramanlar yerine dağınıtık yapıyı tek çatı altında toplamak, tek yazılım ve tek donanımla müşterilerine kendini sunmayı amaçlıyor.

ekmob

Ekmob Mayıs 2015 itibariyle üstünde çalışılmaya başlayan bir girişim. Şirketin kurucu ortakları Sunay Şener, İbrahim Kılıç ve Emrullah Altıntop‘tan oluşuyor. Ekmob, girişimcilerin öz sermayesi ile finanse edilerek ortaya çıkmış. Ancak girişim, uzun vadede hem yerel hem de global pazarda daha hızlı hareket edebilmek için stratejik bir partner ve yatırım arayışı içinde. Girişimin yurt dışı planlarına gelince, bir SaaS olarak Ekmob’un modeli yurt dışına açılabilir durumda ve şirket 2016 yılının son çeyreğinde yurt dışında ofisleri açıp büyümeyi de hedefliyor.

Saha şartlarının zorluklarını basitleştirerek, saha personelinin işine odaklanmasını amaçlayan altyapılarıyla Ekmob, tüm saha operasyonlarında hizmet verecek şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra enterprise seviyesinde büyük firmalara özel çözümler de oluşturma konusunda çalışabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dünyanın en büyük kargo uçağı

Dünyanın en büyük kargo uçağı

13 Mayıs 2016
194 Görüntülenme
Türkiyenin en çekici teknoloji ve pazarlama şirketleri

Türkiyenin en çekici teknoloji ve pazarlama şirketleri

12 Haziran 2015
224 Görüntülenme
Tüm zamanların en çok satan 10 oyunu

Tüm zamanların en çok satan 10 oyunu

8 Nisan 2016
222 Görüntülenme
En yüksek değerlemeye sahip 10 girişim

En yüksek değerlemeye sahip 10 girişim

5 Kasım 2015
187 Görüntülenme
Titanfall 2 Resmen Duyuruldu

Titanfall 2 Resmen Duyuruldu

11 Nisan 2016
235 Görüntülenme
Twitter’dan Premier Lige özel emojiler

Twitter’dan Premier Lige özel emojiler

8 Ağustos 2015
209 Görüntülenme