HTC U11 Android O güncellemesini Kasım Ayında Alacak

iPhone 8 Talebi Azaldığı için Apple Üretimi Azaltıyor

Nokia 8, 6GB RAM ile Almanya’ya Gelecek

LG V30, Çizilmeye, Bükmeye ve Yanık Testleri – Video

Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak

Teknoloji Haberleri Pazartesi Mart 23rd, 2015
375 Görüntülenme

Gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, elektrikli otomobiller sıradan araçların aksine daha az sıcaklık üretiyor ve doğanın dengesini bulmasında önemli rol oynuyor.

Nature’ın paylaştığı özel bir raporagöre, çok sayıda bilim insanının katıldığı bir araştırma,gelecekte elektrikli otomobillerindünyanın ve pek tabii doğanın dengesi için önemli bir rol üstleneceğiniortaya koymuş. Buna göre elektrikli araçlar günümüzde diğerotomobilleregöreçok daha az sıcaklık üretiyor, aşırı ısınmadan kaçınmış olarakmevsim dengelerini bile korumanın önünü açıyor.

Elektrikli otomobillerin sahip oldukları soğutma sistemleri ve enerji depolama için kullanılan özel aksamları, mevcut araçların motorlarına göre de daha çevre dostuolarak biliniyor. Ürettikleri sıcaklığınminimum seviyede olduğu dile getirilirken, önemli bir de ekleme yapılıyor. Rapora göreözellikle de büyük şehirlerde yaygınlaşacakolan yeni nesil otomobiller sıcaklığı yüksek tutmayacağı içindaha az klima çalışacak, bu da atmosfere yayılacakdaha az zararlı gaz anlamınagelecek.

Beijing’teki elektrikli otomobiller sayesinde, kısa bir süreçtehavalandırma kaynaklı karbondioksit günlük emisyonu 11 bin 779 tonluk bir düşüşesahne olmuş. Kara geçilen binlerce kW’lık enerji de bir başka artı olmuş.

San Francisco Bay gibi ekoloji dostu bölgelerdebile henüzdüşük kullanım oranlarına sahip olan elektrikli otomobillerinilerleyen yıllarda daha çok yaygınlaşacağı söylenirken, bu sayede hempetrole olan bağımlılık azalacak, hem de doğa için çok önemli bir devrim yaşanmış olacak.

ShiftDelete.Net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler