Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Elektronik Ticaret ve Internet Hukuku Derneği sektörün hukuksal boyutunu gündemde tutacak

E-Ticaret 16 Aralık 2015
182 Görüntülenme

Yasalar ve bürokrasi halen Türkiye’de internet girişimciliğinin hızlanmasının önündeki en büyük engellerden biri. Ancak bu durumu değiştirmek isteyen derneklerin sayısı giderek artıyor. Bu derneklerden biri de Ekim ayında kurulan Elektronik Ticaret ve Internet Hukuku Derneği.

Adından da anlaşılacağı gibi e-ticaret ve internet hukuku alanındaki yasal süreçleri takip eden Elektronik Ticaret ve Internet Hukuku Derneği, bu alanlardaki yasal düzenlemeler içi n bir güç birliği oluşturuyor. Avukat Gökhan Uğur Bağcı başkanlığında kurulan Dernek, Türkiye’de e-ticaret ve internet hukuku alanındaki tecrübeli isimleri* de aynı çatı altında buluşturuyor.

E-Hukuk Sohbetleri

Levent/İstanbul merkezli dernek bir yandan yeni yasa tasarıları üzerinde çalışırken bir yandan da mevcut durumu E-Hukuk Sohbetleri adı altında sektör sakinleriyle paylaşıyor.

17 Aralık’ta düzenlenecek olan E-Hukuk Sohbetleri’nin ikincisine Sina Afra konuk olarak katılacak. Markafoni’nin kurucu ortağı ve Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Afra, ‘Girişimci ve Yatırımcı Gözüyle Hukuk: Destek mi yoksa engel mi?‘ başlığı altında tecrübelerini paylaşacak.

Eğer e-ticaret ve genel olarak internet hukukuyla ilgileniyorsanız ehukukdernegi.com adresinden gerekli bilgileri alabilir, çevrenizle paylaşabilirsiniz.

Kaçıranlar için geçtiğimiz haftalarda Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED)‘nin kurulduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

*Kurucu üyeler şu şekilde: Başkan Av. Gökhan Uğur Bağcı B+B, Av. Serdar Yılmaz – Gitti Gidiyor / Ebay, Av. Emre Berk – N11.com, Av. Sıdıka Baysal Hatipoğlu B+B, Av. Şebnem Ahi – Ahi Hukuk, Av. M. Gökhan Ahi – Ahi Hukuk, Av. Duygu Yenidoğan Uzun – Akdogan & Uzun & Atakan Av. Sertel Şıracı – SRC Hukuk Av. Ender Varlık – Bumin – Bumin & Varlık

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İlginç Yemek Tarifi [Video]

İlginç Yemek Tarifi [Video]

5 Aralık 2015
186 Görüntülenme
WordPress HGT Kişisel Teması

WordPress HGT Kişisel Teması

15 Mart 2015
357 Görüntülenme
Snapcahatin sarısı nereden geliyor?

Snapcahatin sarısı nereden geliyor?

22 Haziran 2015
141 Görüntülenme