Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

En Bilinmeyen Yanlarıyla 18 Ünlünün Akıllarda Kalan Sıradışı Özelliği!

Fotoğraf Galeri Perşembe Mayıs 19th, 2016
844 Görüntülenme

Merak artık toplumun merkezine oturmuş bir duygu. En çok merak edilenler de tabiki en çok göz önünde olan ünlüler.

Bu listedeki ünlülerin şimdiye kadar hiç duymamış olduğunuz özelliklerini sizler için Cracked’den derledik.

Kaynak: http://www.cracked.com/photoplasty_2086_…

1. Seal’in yüzündeki yara izlerinin Afrikalı kabile yaraları olduğu dedikodusu yayılmıştı.

Aslında sanatçının yüzündeki yaralar gençliğinde geçirdiği discoid lupus eritematozus isimli bir cilt hastalığından kalmış.

2. Doğum sırasında bir tıbbi pens ile yüzünün sol yanındaki sinirler zedelenen Sylvester Stallone’un ikonik yüz ifadesinin sebebi buymuş.

3. George Carlin siyah modasının hiç geçmediğini mi düşünüyor?

Hayır, aslında ünlü komedyen ve yazar Carlin, ‘ayaklı bir reklam panosuna’ benzemeyi sevmediği için siyah giymeyi tercih ediyor.

4. Tommy Flanagan’ın yüzündeki yara 1992 yılında Glasgow’da bir gece klübünde DJ’lik yaptığı sırada bıçaklı saldırıya uğradığında olmuş.

Aktöre genellikle ‘delikanlı abi, kötü adam’ rolleri verilmesine sebep olan böyle yara izlerine de ‘Glasgow Gülümsemesi’ deniliyormuş.

5. Miley Cyrus’un dilini çıkartıp poz vermeye bayıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Genç şarkıcı verdiği bir röportajda fotoğraflarda nasıl güzel gülümseyeceğini bilmediği için dilini çıkarttığını açıkladı.

6. Sammy Davis Jr 1954 geçirdiği bir trafik kazasında tek gözünü kaybetti ve yerine cam bir protez göz takıldı.

7. Howie Mandel’in obsesif kompulsif bozukluğu yüzünden hijyen takıntısı var ve asla el sıkışmıyor.

8. Stephen Colbert çocukluğunda geçirdiği bir iç kulak rahatsızlığı yüzünden operasyon geçirmiş ve hem kulağının hem de duyma yetisinin bir kısmını kaybetmiş.

9. Eski NFL koçu ve spor spikeri John Madden klostrofobisi yüzünden uçağa binemiyor ve gittiği her yere otobüsle gidiyor.

10. Ünlü illüzyonist Penn Jillette sol yüzük parmağındaki ojeyi annesinin anısına sürüyor.

11. Sinead O’Connor’un ikonik kazınmış saçları tahmin ettiğimizden çok farklı bir sebeptenmiş.

Rock müziğin de getrdiği bir moda olduğunu kabul eden sanatçı, asıl kendini sağı solu belli olmayan yapımcılardan korumak için saçlarını kısacık kazıtıyormuş.

12. Herkes Sia’nın bu peruklu halini dikkat çekmeye çalıştığı için kullandığını düşünür.

Aslında tam tersi, şarkıcı yüzüyle değil müziğiyle meşhur olmayı hedeflediği için yüzünü mümkün olduğu kadar saklamayı seçmiş. Bu fikir sanatçının kendi yazdığı 350 kelimelik anti-şöhret manifestosunda da detaylı olarak yer alıyor.

13. Steven Van Zandt’ın sahnede hiç eksik etmediği bandanasının sebebi aslında saçlarının olmayışı.

Ünlü gitarist gençken bir trafik kazasında aracın ön camından dışarı fırlamış ve kafa derisi zarar gördüğü için saçları düzgün çıkmamış. 

Peki ya Sopranos’daki hali? Evet, peruk.

14. Tina Fey çocukken bahçede oynadığı sırada yabancı birisi gelip yüzünü kesmiş, dudağının altındaki yara izi bu saldırıdan kalmış.

15. Thom Yorke’un sol gözüdeki hafif kapalı duruşu bir çoğumuz ‘göz tembelliği sendromu’ sanarız.

Aslında Thom sol gözü tamamen kapalı şekilde doğmuş. Daha sonra operasyonla kalçasından bir kas alınarak gözüne yerleştirilmiş ve Thom sol gözünü bu şekilde kullanabilmeye başlamış.

16. Olivia Munn’un kirpikleri nasıl her zaman bu kadar mükemmel görünebiliyor?

Trikotilomani (saç çekme takıntısı) hastalığı yüzünden sürekli kirpilerini yolan Olivia, takma kirpik kullanmak zorunda kalıyor.

17. Aerosmith solisti Steven Tyler’in her zaman mikrofon ayağına bağladığı kumaş parçaları ve atkılar aslında çok eski bir alışkanlık.

İlk meşhur olmaya başladığı zamanlarda fazla kıyafeti olmadığı için üzerinde parçalanan ve çöpe atmaya kıyamadığı kıyafetlerini şans getirmesi için mikrofon ayağına bağlayarak başlamış. İlerleyen zamanlarda ise uyuşturucularını saklamak için bu parçalara cepler bile diktirmiş.

18. Christopher Walken’ın yavaş ve düşünerek konuşma alışkanlığı göçmen olan ailesinin yavaş ve İngilizce kelimeleri düşünerek konuşmalarından etkilenmesinden kalmış.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler