Codeigniter Date Helper Kullanımı

Codeigniter Captcha Kullanımı

Codeigniter Array Helperı Kullanımı

Codeigniter Controller’dan View Veri Aktarma

En Çok Para Kazandıran 7 İş Fikri

Fotoğraf Galeri Perşembe Mayıs 26th, 2016
821 Görüntülenme

1. Pastane işletmek

Pastane işletmek

Bir pastane işletmeciliği açmak isterseniz en çok uğranan bir işletme açmış olacaksınız. Herkes işe, okula veya başka bir yere giderken her gün mutlaka pastanelere kahvaltı yapmak için girer ve ihtiyacı olanları satın alır. Diğer zamanlar için ise çok ağır olmayacak gıda çeşitleri açısından, doyurucu olmasıyla fazla tercih edilir.

2. Kuaför olmak

Kuaför olmak

Hem bay hem de bayan için berberler için yapacağı işin ustası olan, belgeleri olan mesai arkadaşlarına ihtiyacınız olacaktır. Ek olarak misafirlere ikram ve rutin temizlik içinde hitap ettiğini kişi ve alanınız kadar eleman gerekecektir.

3. Oto kuaför

Oto kuaför

Şehir yaşamındaki nüfus artışı ve dolayısıyla artan otomobil sahibi sayısı günümüzde araba yıkamacılığı işini ön plana çıkartmıştır. Ortaya çıkan şehir kalabalığında insanlar için araç temizliği yer ve zaman kaygısı içine düşürmüş ve araba yıkama meslek halini almıştır. Özellikle kent merkezlerinde göze çarpan araba yıkama işi zamanla kırsal olarak adlandırılan küçük yerleşim birimlerinde de yer almaya başlamıştır. Araç sahipleri için aracın dış ve iç temizliği son derece önemli olmakta, araba yıkama dükkânları da bu önemli ihtiyacı karşılamaktadır. Özellikle son 20 yılın popüler meslekleri içine giren araba yıkamacılık, günümüzde en çok tercih edilen ve gerçekleştirmesi kolay olarak görülen bir esnaflık şeklidir. Hizmet sektörü içinde yer alan bu meslek ilk bakışta “Erkek işi” olarak görülse de zaman zaman bayanların da çalışmakta olduğu bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Araç temizliği temelinde hizmet veren araba yıkamacılar, el çabukluğu ve pratik yöntemler ile işlerini gerçekleştirirler. Bir otomobilin iç ve dış temizliği toplamda ortalama yarım saat sürmekte ve insanlar araçlarını temizletmek için sıra dahi beklemektedir. Araçların dışı su ve köpük ile fırçalanarak temizlenir. Bez ile silinerek kurulanır. Araçların içi ise elektrikli süpürge tarzı makineler ile temizlenir ve nemli bez ile silinir. İşin temel hizmeti bu şekilde olup, detaylar ile şekillendirilir. Bu detaylara lastik parlatıcılar, konsol parlatıcılar, kokular örnek olarak verilebilir.

4. Çay ocağı işletmek

Çay ocağı işletmek

Çay ocağı açmak çok kolay olmamakla birlikte çok da zor bir iş olarak görülmemelidir. Bu işte en önemli araç gereç, çay kazanı ve bardaktır. Bardaktan ziyade kullanılan çay kazanının kaliteli ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Bu gün bu çay kazalarının fiyatı 2.500 lira ile 15.000 lira arasında değişmektedir. Tüpgaz ve elektrikli modelleri bulunmaktadır. Bardak kırılabilir ama temini kolaydır. Çay ocağı için lazım olan diğer eşyalar bir iki tabure ve küçük ebatta masalardır. Masa ve sandalyeler açacağınız çay ocağının konseptine göre değişiklik gösterebilir. Bunu kendi fikrinize göre revize edebilirsiniz.

5. Emlak

Emlak

Emlakçılık mesleği genel olarak arabuluculuk olarakta adlandırılabilir. Mal sahibi ile satın alacak insanlar arasında bağlantıları kurar ve mal sahibinin zaman yoğunluğunu rahatlatacak kişilerdir. Bir eviniz veya arsanız varsa bunu emlakçıya devredip satış işlemlerinde sizin koşturmanıza gerek kalmaz. Emlakçı, gelen alıcılar ile ilgilenir, gezdirir bütün herşeyi yapar. Sizde ekstra bir zaman ayırmak zorunda kalmazsınız. Bu yüzden emlakçılık artık alım-satımda en iyi tercih sebebi olmuştur.

6. Her şey 10 TL!

Her şey 10 TL!

Bu tarz fikirler ve reklamlar her zaman müşteri çekmiştir. “1 milyoncular” son birkaç senede türedi ve günümüzde bu işi oldukça büyüttüklerini görüyoruz. Ayrıca herhangi bir şeye ihtiyacımız olduğunda belki de ilk ziyaret ettiğimiz yerlerden birisi oluyor. “Something Store” isimli mağaza, oldukça basit ama hemen herkesin ihtiyacı olabilecek, her yerde de bulamayacakları ürünleri 10 dolardan satmaya başladı. El yapımı ürünler, gurme çikolatalar, popüler video oyunları, hediye paketleri, masa oyunları gibi ucuzluk pazarlarında bulabildiğiniz her şey bu mağazada mevcut. Ayrıca bir web sitesi bulunuyor ve online satış da yapıyor. Sürekli ihtiyacımız olan ama zorlukla bulabildiğimiz ürünler olabiliyor. Bu ürünler ucuz olmasına karşın zor bulunmaları nedeniyle bizi çoğunlukla bezdirir. İşte Something Store isimli mağazanın yaptığı için herkesin ihtiyacı olacak ürünler için bir mağaza açmak oldukça yaratıcı bir fikir.

7. İnternetten yatırım yapmak

İnternetten yatırım yapmak

Günümüzde yatırım dünyası kişilere oldukça fazla imkan tanıyor. Ayrıca para kazanmanın en kesin sonuçlarından birisini de yatırımlar oluşturuyor. Sonuçta satacağınız bir ürünün tutup tutmaması biraz şans işidir. Ama gözlemleriniz ve analizleriniz sonucunda yapacağınız yatırımlar, size ne kadar kazandıracak bellidir. Bu nedenle yatırım piyasalarının gün geçtikçe artan meraklıları olmaya başladı. Özellikle forex piyasası ile birlikte yalnızca iş adamları değil, üniversite öğrencileri bile yatırım dünyasına giriş yaptı.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler