(Turkish) SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

(Turkish) Android Yazılım Uzmanlığı

(Turkish) Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

(Turkish) Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Şaşırmaya Hazır Olun! Efsane Dizi ‘Ferhunde Hanımlar’ Sayesinde Bugünlere Gelmiş 14 Ünlü Oyuncu

Photo Gallery Sunday May 22nd, 2016
4,209 Görüntülenme

1993 yılında Ankara’da çekimleri yapılan günlük dizi ‘Ferhunde Hanımlar’ en uzun soluklu diziler arasında ki yerini hala koruyor. Uzun yıllar hafta içi her gün yayınlanan dizi ile hayatımıza bir çok oyuncu girdi. O dizi sayesinde kariyer basamaklarını adeta koşarak geçen isimleri hatırlamaya ne dersiniz?

1. Songül Öden

Genç kızlık dönemini Ankara’da geçiren Songül Öden 1999 yılında küçük bir rolle yer aldığı dizi sayesinde Gümüş ve Umutsuz Ev Kadınları gibi bir çok dizide rol alma şansı yakaladı.

2. Melek Baykal

1993 yılında Nermin karakterine hayat veren Melek Baykal dizi sayesinde fark edildi ve teklife fazla gelmeye başladığında Ferhunde Hanımlar’dan ayrıldı. Melek Apartmanı, Akasya Durağı, Deli Yürek ve Cennet Mahallesi gibi dizilerle kariyerini zirveye kadar çıkardı.

3. Yurdaer Okur

Bugünler de Yeter dizisinde başrol oynayan Yurdaer Okur’da tıpkı Songül Öden gibi 1999 yılında Ferhunde Hanımlar dizisinde televizyona ‘merhaba’ dedi sonrasında Dadı, Tatlı Hayat ve Karadayı gibi bir çok dizinin kapıları sonuna kadar açıldı.

4. Tamer Karadağlı

1993 yılında Selçuk karakterine hayat veren Tamer Karadağlı dizi sayesinde sektöre giriş hızlı giriş yaptı, dizi sayesinde Çocuklar Duymasın, Karamel ve Avrupa Yakası gibi birçok dizide rol aldı.

5. Hülya Gülşen Irmak

Ferhunde Hanımlar’ın ilk oyuncuları arasında yer alan Hülya Gülşen Irmak, dizi sonrası Keşanlı Ali ve Asla Vazgeçmem dizilerinde oldukça ses getiren rollerde başarısını ikiye katladı.

6. Güven Hokna

6 yıl rol aldığı Ferhunde Hanımlar’dan ayrılır ayrılmaz İkinci Bahar isimli dizi ile kariyerine devam eden oyuncu Zerda, Kurtlar Vadisi ve Yaprak Dökümü dahil olmak üzere bir çok dizi ile zirveye emin adımlarla yürüdü.

7. Ayşe Nil Şamlıoğlu

Ferhunde Hanımlar dizisi onunda başlangıç noktası oldu. Avrupa Yakası, Kocamın Ailesi ve Tatlı İntikam’a kadar oda çıktığı başarı yolculuğunda fazlasıyla adından söz ettirdi.

8. Hatice Arslan

Uzun yıllar oda Ferhunde Hanımlar dizisinde rol aldı. Dizi biter bitmez En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar ve Lale Devri gibi dizilerde oda adını zirvedekilerin yanına yazdırdı.

9. Volkan Ünal

Rol aldığı Ferhunde Hanımlar dizisi ile adını duyuran oyuncu Çiçek Taksi,  Adanalı ve Kurtlar Vadisi gibi bir çok dizi rol aldı. Oda şuan da Türkiye’nin tanınmış oyuncuları arasında yer alıyor.

10. Özge Özder

Onunda yolu diğer meslektaşları gibi Ferhunde Hanımlar dizisinden geçti. 1999 yılında rol aldığı dizi sayesinde Son Bahar Kadınları, Haziran Gecesi ve Kehribar gibi dizilerle en çok aranan oyuncular arasına girmeyi başardı.

11. İnci Türkay

1993 yılında dizide çocuk bakıcısı rolünde oynayan Türkay, 2 Oda 1 Sinan, Sihirli Annem ve Cuma’ya Kalsa gibi bir çok dizi ile ekranlara geldi.

12. Sinan Albayrak

Oda ilk Ferhunde Hanımlar dizisi oyuncuları arasında yer alıyor. Dizi ile birlikte kariyer basamaklarını hızlı tırmanan oyuncu Kara Melek, Kurtlar Vadisi, Leyla İle Mecnun ve O Hayat Benim dahil olmak üzere adından çok fazla söz ettirdi.

13. Hüseyin Avni Danyal

1993 yılındaki kadroda başladığı ekran macerasına Pembe Patikler, Aşka Sürgün, Kurtlar Vadisi ve Öyle Bir Geçer Zamanki gibi dizilerle kariyerine devam etti.

14. Şahap Sayılgan

1993 yılındaki ilk kadroda yer alan Şahap Sayılgan dizi sonrasında yine günlük dizilerle adını duyursa da Sihirli Annem , Oyun Bitti ve Unutma Beni isimli dizilerde başarısını tescil ettirdi.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler