(Turkish) SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

(Turkish) Android Yazılım Uzmanlığı

(Turkish) Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

(Turkish) Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Yüksek hızlı internet yaygınlaşınca neler olacak?

Internet News Monday November 30th, -1
742 Görüntülenme

Dünya’nın ilk kurulan strateji danışmanlığı şirketi Strategy& (eski adıyla Booz& Company) Türkiye’de yüksek hızlı internetin yaygınlaştırılmasıyla ilgili hazırladığı raporu paylaştı.

Raporda yer verilen içerik Strategy& Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji Sektörü Bölge Lideri Bahjat El-Darwiche’nin İstanbul’da basın mensuplarıyla bir araya geldiği basın toplantısında açıklandı. Raporun içeriğine göre Türkiye’de yüksek hızlı internetin yaygınlaşması ülke ekonomisine büyük katkıda bulunacak.

Rapora göre Türkiye’de şu an %44 seviyesinde izleyen sabit internet kullanımı şu anki artış hızıyla 2023 yılında anca %60 seviyesine ulaşabilecek. Eğer yüksek hızlı internetin yaygınlaştırılması konusunda gerekli adımlar atılırsa sabit internet kullanım orannın %85’e kadar yükselme olasılığına raporda yer veriliyor.

Raporda Türkiye’de sabit internet kullanımının 2023 yılında %85’e yükselmesinin Türkiye’nin GSYİH’ya 130 milyar dolar katkıda bulunabileceğinden ve bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne 10 milyar dolar ek büyüme ile 500bin ek istihdamı beraberinde getireceğinden bahsediliyor.

Strategy& hedefe ulaşmak için Türkiye pazarında geliştirilmesi gereken alanlardan detaylı olarak bahsettiği bu raporda talebin yetersizliğine de dikkat çekti.

Şirket raporda yüksek hızlı interneti yaygınlaştırmak için dünyada uygulanan üç uygulama modelinden bahsediyor ve bu modeller arasında Türkiye’nin ihtiyacına en uygun olan modellerin ‘Talebin Canlandırılması’ ve “Altyapı Yatırımlarına Dayalı Rekabet” olduğunu belirtiyor.

iPhone’u hızlandırmanın pratik yolları

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler