Old english blog Web Site Tasarımı

Marketplace 1.0 Web Site Tasarımı

Joeys Plant Shoppe Web Site Tasarımı

internetPhenomenon Web Site Tasarımı

Enuygun.com, Wingie.com markasıyla yurt dışında bilet satışına başlıyor

E-Ticaret Haberleri Cuma Nisan 15th, 2016
385 Görüntülenme

Türkiye’nin en popüler online uçak bileti satış noktalarından biri haline gelen Enuygun.com‘un CEO’su Çağlar Erol, geçtiğimiz Kasım ayında konuk olduğu NOAH 2015 konferansında girişimin 2016’da yurt dışına açılması planından bahsetmişti. Bu planla ilgili detayları ilk kez paylaşan Enuygun.com, yurt dışına Wingie.com markasıyla açılacağını duyurdu. Wingie’nin hedefi önümüzdeki beş yıl için hedefi dünya genelinde 5 milyon uçak bileti satışı yapmak.

Bugün düzenlediği bir basın toplantısıyla 2016 yılına dair hedeflerini paylaşan Enuygun.com, 2016 yılında Türkiye’de toplam 4 milyon uçak bileti satacağını ön görüyor. Enuygun.com web sayfası ve Uçak Bileti by Enuygun mobil uygulamaları üzerinden kullanıcıların binden fazla havayolu şirketine ait uçak biletlerini avantajlı satın almasını sağlayan girişimin bugün paylaştığı veriler bu hedefi destekliyor.

Bilet satışlarının yüzde 60’ı mobilden

Aylık 200 bin bilet sayısına ulaşan Enuygun.com, 7,5 milyon ziyaretçi ve 40 milyondan fazla sayfa gösterimine sahip. Türkiye’de satın alınan her 40 yurt içi uçak biletinden biri Enuygun üzerinden satılıyor. Kurucu ortağı ve CEO’su Çağlar Erol, uzun vadeli hedeflerinin Türkiye’deki tüm uçak bileti pazarının yüzde 10’una ulaşmak ve tüm satışlarının yüzde 20’sinin yurt dışında gerçekleşmesini sağlamak olduğunu söylüyor.

Türkiye en çok online seyahat alışverişi yapan ülkelerden biri. Mobil seyahat rezervasyonunu en fazla kullanan altıncı ülke olan Türkiye, yüzde 60’lık oran ile online alışverişte en fazla seyahat satın alınan ülkeler arasında üçüncü sırada. Bilet satışlarının yüzde 60’ını mobilden gerçekleştiren Enuygun önümüzdeki üç yılda bu oranında yüzde 80’i aşmasını bekliyor.

Enuygun.com, küresel markası Wingie ile ilk etapta İngilizce ve Almanca dillerinde hizmet verecek. İlk yılı bir test aşaması olarak gören Erol, bu süreçte Wingie üzerinden 20 bin adet bilet satışı yapacaklarını tahmin ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren hızlanarak beşinci yıl sonunda yurt dışında beş milyon uçak bileti satmayı hedefliyor Wingie.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Internet Broadcast Web Site Tasarımı

Internet Broadcast Web Site Tasarımı

Salı Nisan 4th, 2017
77 Görüntülenme
Google ve YouTube’dan 1 Nisan Şakaları

Google ve YouTube’dan 1 Nisan Şakaları

Çarşamba Nisan 1st, 2015
286 Görüntülenme
Nautica 2.2 Web Site Tasarımı

Nautica 2.2 Web Site Tasarımı

Çarşamba Nisan 12th, 2017
74 Görüntülenme
Pasta Değil Sanat Eseri

Pasta Değil Sanat Eseri

Cuma Mart 18th, 2016
277 Görüntülenme
Sedyeye Binmek Zorunda Kalıpta Pişman Olanlar [Video]

Sedyeye Binmek Zorunda Kalıpta Pişman Olanlar [Video]

Salı Ekim 20th, 2015
232 Görüntülenme