Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

Etkinlikşehri, etkinlik yönetimi ve biletleme için sosyal bir platform sunuyor

E-Ticaret 27 Kasım 2015
189 Görüntülenme

Etkinlik ve biletleme alanına yaklaşık iki ay önce hızlı bir giriş yapan Etkinlikşehri, bu alanda Türkiye’nin en gelişmiş platformunu sunma iddiasıyla kurulmuş. Aylık 60 bin ziyaretçiye ulaştığını söyleyen Etkinlikşehri üzerinden günde ortalama 25 bilet satışı gerçekleşiyor.

Etkinlikşehri, daha önce ünlülerin seçtiği ürünlerin satışını gerçekleştiren e-ticaret sitesi Jetrend.com‘u kuran Alparslan Kapani‘nin girişimi. Jetrend.com ile bir e-ticaret girişimini sosyal ağlardan esinlenerek kurgulayan Kapani, bu kez Eventbrite ve benzeri etkinlik platformlarına sosyal bir alternatif sunmayı deniyor. Yaklaşık iki yıl süren bir çalışmanın ürünü olan Etkinlikşehri üzerinden ücretsiz ya da ücretli etkinlikler oluşturup, bilet satabiliyor; platformu etkinlik takip etmek için kullanabiliyorsunuz. Etkinlikşehri satışlardan yüzde 4 hizmet bedeli ve yüzde 3 sanal POS komisyonu alıyor.

Etkinlikşehri, etkinlik yapımcılarına, kendi etkinliklerinin düzenlenmesinden, dijital pazarlama ve CRM yönetimine kadar kapsamlı bir hizmet sunuyor. Kullanıcıları yönetim platformuyla bin 500 kişiye kadar Etkinlikşehri’nin hazır şablonlarından birini seçerek daha önceden etkinliklerine katılanlara ve bunların bağlantılarına e-posta gönderebiliyor. Organizatörler katılımcılara özel mesaj gönderebilme, sosyal medya entegrasyonu, catering, ses, ışık vb. firmalara RFP ile teklif gönderimi, dijital bilet basımı, reyting sistemi ve reklam hizmeti gibi birçok özellikten faydalanabiliyorlar. Etkinlikşehri, bugün Beşiktaş Kültür Merkezi(BKM), Salt Beyoğlu, Tamirane, UniqIstanbul, Xrem-Aventures, Duru Tiyatro ve BoSahne gibi tanınmış organizatörlerle çalıştığını söylüyor.

Etkinlikşehri’nin sosyal ağa benzer kurgusu kullanıcıların profil oluşturmasına, takip etme yoluyla diğer kullanıcılarla bağlantılanmasına izin veriyor. Zaman tüneli ve bildirim mekanizmasıyla birlikte etkinlikleri beğenmek ve gönderiler üzerine yorum yapmak mümkün. Bu etkinlik organizatörlerinin takipçileriyle etkileşimi için de kullanışlı bir araç.

Kişiselleştirilmiş sayfalar Etkinlikşehri’nin etkinlik öneri motorunu besliyor. Kullanıcıların aktivitelerini izleyen platform, her bir kullanıcı için ayrı etkinlikler önerme iddiasında.

Etkinlikşehri, tüm bu detaylı özellikleri sayesinde yakın zamanda Türkiye’ye giren KweekWeek, TixBox, Eventbrite, Amiando ve TicketForEvent.com gibi rakiplerinden ayrıştığını düşünüyor. Etkinlikşehri önümüzdeki bi ay içinde iOS uygulamasını yayınlamayı planlıyor.

İncelemek isterseniz Etkinlikşehri için bağlantıyı izleyebiliirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Snapdragon 815 Daha Az Isınacak

Snapdragon 815 Daha Az Isınacak

22 Mart 2015
160 Görüntülenme
Tinder profesyoneller için eşleşme sağlıyor

Tinder profesyoneller için eşleşme sağlıyor

8 Ağustos 2015
209 Görüntülenme
Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

4 Haziran 2015
191 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 16. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 16. Bölüm – 1. Dünya

18 Kasım 2016
140 Görüntülenme
Görüntüler Bu Yüzden Sarsılmıyor [Video]

Görüntüler Bu Yüzden Sarsılmıyor [Video]

15 Ekim 2015
149 Görüntülenme
Geçerken Gol Atıp Giden Geyik [Video]

Geçerken Gol Atıp Giden Geyik [Video]

25 Ekim 2015
156 Görüntülenme
Bitmeyen Şampuan Şakası Delirtti [Video]

Bitmeyen Şampuan Şakası Delirtti [Video]

5 Ocak 2016
172 Görüntülenme