Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

EvdekiBakicim.com evde bakım hizmetlerinde oyunu değiştirmek istiyor

Mobil 11 Aralık 2015
104 Görüntülenme

Artık Türkiye’de de geleneksel yöntemlerle sürdürülen iş biçimlerini değiştirecek girişimler görmeye başlıyoruz. Bunun son örneği de yaşlı bakımı konusunda oyunu bozmak isteyen EvdekiBakicim.com.

Mirac Bal ve Ogün Köprülü tarafından hayata geçirilen Evdeki Bakıcım, adından da anlaşılacağı gibi evde bakım hizmetleri sunma parolasıyla yola çıkıyor. Medikal olmayan evde bakım hizmetlerine yönelen Evdeki Bakıcım, sadece listeleme yapan sitelerden veya yükse k ücretlerle bakıcı aracılığı yapan danışmanlık şirketlerinden daha fazlasını sunma iddiasında.

Evdeki Bakıcım üzerinden bakım hizmeti almak isteyen kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun bakıcıyı kolayca seçip istediği vakit için iş ataması yapabiliyor. Bakıcı seçiminde titiz davrandıklarını söyleyen Miraç Bal, bakıcıları titiz bir eleme sürecinden (referans, sabıka kaydı, deneyim/sertifika kontrolleri vb.) geçirdikten sonra platforma kabul ettiklerini ve hizmet alan tarafın bakıcıları puanladırıp referans notu ekleyebildiğini paylaşıyor.

Evdeki-Bakicim

Bakıcılar için esnek çalışma süresi

Bakıcılara haftalık ödeme yapan Evdeki Bakıcım, bakıcılara kendi takvimlerini belirleyerek kolaylıkla müşteri bulma şansı da sunuyor. Kısacası AirBnb modelini evde bakım alanına uyguluyor ve iki tarafın da gönlünü kazanmak istiyor.

Bakım hizmeti almak isteyen kişiler saatlik veya günlük bakım hizmeti satın alabiliyor. Evdeki Bakıcım’ın mobil uygulamaları üzerinden de bakım hizmetini ve bakıcıyı takip edebiliyor. Keza bakıcılar da uygulama üzerinden hizmet alan tarafın taleplerini görebiliyor.

Bu modelle sektördeki danışmanlık şirketlerine göre yüzde 30-40 oranında daha avantajlı fiyatlar sunabildiklerini söyleyen Miraç Bal, bakım hizmeti verilirken hizmet alanların uğrayabilecekleri zararlara karşı (yaralanma, sakatlık, maddi hasar vb.) “Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası” yapıldığını da ekliyor.

Türkiye’de yaşlı bakımı pazar hacmi 1 milyar dolar

Sektör hacmi konusunda bilgi aldığımız Miraç Bal, Türkiye’de medikal olmayan yaşlı bakım hizmetlerinde 1 milyar dolar, bebek bakım hizmetlerinde 2,28 milyar dolar, evcil hayvan bakımında ise 850 milyon dolarlık bir pazar hacmi olduğunu dile getiriyor.  ABD pazarına bakıldığında ise söz konusu rakamlar katlanarak artıyor.

Aldığımız bilgilere göre saatlik 2 TL komisyon oranı alan Evdeki Bakıcım, ilerleyen süreçte hasta bakımı sertifika programıyla kalifiye bakıcıların yetiştirilmesine de ön ayak olmak, yaşlı bakımından sonra bebek ve evcil hayvan bakımı alana da giriş yapmak istiyor.

Evdeki Bakıcım’ın fikir ve icraat anlamında umut verici bir girişim olduğunu söylemek mümkün. Ürün-pazar uyumunun başarılı olup olmayacağını ise bundan sonraki süreçte hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Buton Tasarımları 5

Buton Tasarımları 5

28 Kasım 2016
47 Görüntülenme
Arkadaşına Destek Olan Balık

Arkadaşına Destek Olan Balık

29 Mart 2016
112 Görüntülenme
süper şaka

süper şaka

7 Mayıs 2016
74 Görüntülenme
Xiaomi Mi Band 2nin fotoğrafı

Xiaomi Mi Band 2nin fotoğrafı

22 Haziran 2015
72 Görüntülenme