Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Facebook bildirimleri mobilde kişisel asistan gibi çalışmaya başlıyor

Mobil 27 Ekim 2015
160 Görüntülenme

Facebook, mobilde baştan sona yenilenen bildirim sekmesini devreye alacağını duyurdu. Yenilik bildirimler sekmesini kullanıcıların sosyal ağdaki davranışları, ilgi alanları, uygulamayı açtıkları zaman ve konum gibi parametrelere göre bildirim, hatırlatma ve bağlamsal öneriler sunan bir tür kişisel asistana dönüştürüyor.

Geçtiğimiz Nisan ayından bu yana beklenen değişiklikle birlikte, bildirimler sekmesi bağlamsal içerikleri Google Now benzeri kartlarla göstermeye başlıyor. Facebook, kullanıcıların 15 farklı sekme görmesine izin veriyor ancak yeni bildirim sekmesiyle tek seferde ancak 5 ila 7 adet arasında kart görmek mümkün olacak. Örneğin Facebook’ta bir takım ya da sporcunun sayfasını beğendiyseniz, yakında başlayacak bir müsabakayla ilgili bir bildirim görebiliyorsunuz. Kullanıcılar hangi tür kartları göreceklerine kendileri karar vererek bildirim sekmesini kişiselleştirebiliyor; dilerlerse daha fazla kart görebiliyor ya da istemedikleri kartları tamamen susturabiliyor.

Fa cebook bildirimleri bugün kullanıcılarına günlük etkinlik hatırlatmalarını zaten yapıyor. Ancak yeni bildirim sekmesi, bu hatırlatmaları birkaç adım daha ileri götürüyor. Örneğin eğer anlık konumunuzu Facebook ile paylaşıyorsanız, etkinliğe geç kalmamanız için ne kadar saat önceden çıkmanız gerektiği hatırlatılabiliyor.

Şehir ya da yurt dışında yaşayan bir arkadaşınız yakınınıza geldiğinde; yaşadığınız şehirde paylaşılan popüler haberler; hava durumu güncellemeleri; yakınınızdaki bir sinemada gösterime giren filmler ya da Facebook sayfaları’nın bağlantılarıyla birlikte yeme içme mekanları yeni sekmeye eklenen bildirimler arasında yer alıyor.

Facebook’un mobilde bu tip yeniliğe gitmiş olması halihazırda bu rotayı çok daha önce çizen Google Now, Siri ya da Cortana gibi sanal asistanlar hatta Foursquare gibi uygulamalar düşünüldüğünde pek de sürpriz sayılmaz.

Facebook, yeniliği önümüzdeki haftalarda başta ABD olmak üzere Android ve iOS uygulamalarında devreye alacağını söylüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çift Arka Tekerli Güçlü Traktör [Video]

Çift Arka Tekerli Güçlü Traktör [Video]

1 Aralık 2015
170 Görüntülenme
Bir Selfie Denemesi Daha Ölümle Bitti

Bir Selfie Denemesi Daha Ölümle Bitti

5 Mart 2016
162 Görüntülenme
Whatsapp’ta Gelişme: Görüntülü Konuşma Yolda

Whatsapp’ta Gelişme: Görüntülü Konuşma Yolda

8 Mayıs 2016
132 Görüntülenme
Samsung’dan Orta Segmente 128 GB Desteği

Samsung’dan Orta Segmente 128 GB Desteği

19 Mart 2015
142 Görüntülenme