Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Momentsi tam güç itmeye başlıyor

Mobil 15 Aralık 2015
102 Görüntülenme

Facebook, geçtiğimiz Temmuz ayında yayınladığı fotoğraf paylaşım uygulaması Moments‘i tam güç itmeye başlıyor. Bunun için kullanıcılarına yeni bir takas öneren Facebook’un teklifi fotoğraflarınızın senkronuna devam etmek istiyorsanız Moments’i indirmeniz gerektiği.

Facebook’un 2012 yılında devreye aldığı fotoğraf senkronize etme özelliği, mobilde kullanıcıların tüm fotoğraflarının özel bir dosyada saklanmasına ve istenildiği zaman seçilen fotoğrafl arın düzenlenip, paylaşılmasına ya da silinmesine izin veriyordu. Özellik, Facebook’un fotoğraf paylaşımını da mobil öncelikli hale getirmesine yardım etmişti. Bu özelliği 10 Ocak itibariyle ana mobil uygulamasından kaldıracağını söyleyen Facebook, fotoğraf senkronize etme özelliğini kullananların halihazırda senkronize ettikleri fotoğrafları Moments’e taşımasının mümkün olacağını da belirtiyor.

facebook moments

Kaynak: TechCrunch

Fotoğraf paylaşımında mobilin ana kanal haline gelmesi Facebook için Moments uygulamasının zamanının geldiğinin de bir işareti olabilir. Uygulamanın yayınlandığından bugüne kadar geçen sürede uygulama mağazalarında başarılı bir performans sergiliyor olması da kararda etkili olmuş gibi görünüyor.

Bağımsız uygulamalar konusunda bugüne kadar isteneneni veremeyen Facebook, geçtiğimiz hafta Slingshot, Rooms ve Riff uygulamalarını kaldırmış, yapımcı ekibi Creative Labs’i de kapattığını duyurmuştu. Bir istisna olarak kalan Moments ile ilgili Facebook’un planı bir süre önce mesajlaşma için yaptığını fotoğraflara uyarlamak gibi görünüyor. Messenger’a sanal asistanı M gibi yapay zeka odaklı geliştirmeler de ekleyen Facebook, fotoğraflar konusunda da benzer bir yol izleyebilir. Ancak Moments’in Messenger gibi bir başarı hikayesine dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda bir yorum yapmak için henüz erken.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

20 Mart 2016
139 Görüntülenme
360 Derece Kameralı Telefon: YEZZ Sfera

360 Derece Kameralı Telefon: YEZZ Sfera

25 Ocak 2016
96 Görüntülenme
Kobra Yılanını Öpen Adam [Video]

Kobra Yılanını Öpen Adam [Video]

21 Ocak 2016
68 Görüntülenme
Android Pay yarından itibaren ABDde devreye girebilir

Android Pay yarından itibaren ABDde devreye girebilir

25 Ağustos 2015
73 Görüntülenme