Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Facebook Gelen Tepkiler Üzerine ‘Şişman’ İfadesini Kaldırdı

Teknoloji Haberleri Çarşamba Mart 11th, 2015
787 Görüntülenme

Facebook, Change.org’da başlatılan imza kampanyası sonucu büyüyen tepkiler üzerine “Şişman hissediyor” ibaresini seçenekler arasından kaldırdı.

Change.org yine farklı bir imza kampanyasına daha ev sahipliği yaptı. Facebook’un “his ifadeleri” arasında bulunan “şişman” ifadesinin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasında, iki gün içinde 16 binden fazla imza toplandı.

Kampanyanın destekçileri de “Şişmanlık bir his değildir” sloganıyla Facebook’tan bu ifadenin kaldırılmasını talep etti. Facebook ise bu imza kampanyasını ve kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak platformdaki “şişman” ifadesini seçenekler arasından çıkardı.

Açıklamasında “Şişman hissediyor” ifadesinin özellikle yeme rahatsızlığı olan kişiler başta olmak üzere birçok kişi üzerinde üzerinde olumsuz bir etki yaratmasıyla ilgili olarak geri bildirim almaları sonucu bu seçeneği kaldırdıklarını belirten Facebook; bunun gibi kullanıcı şikayetlerini dinlemeye devam edeceklerini belirtti.

Kampanyayı başlatan 24 yaşındaki Catherine Weingarten ise Facebook’un aldığı bu karara oldukça sevindiklerini dile getirdi.

  • Webmasto

Haberin Tamamı İçin: http://www.webmasto.com/facebook-gelen-t…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler