Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Facebook Messenger 800 milyon aktif kullanıcıya erişti

Mobil 8 Ocak 2016
190 Görüntülenme

Facebook, Whatsapp’ı satın aldıktan sonra mobil iletileşme uygulamalarındaki rekabet duruldu fakat Facebook hali hazırda Messenger uygulamasından vazgeçmiş değil. İzah eden yeni rakamlar da Messenger uygulamasının Whatsapp’ı yakından izlediğini gösteriyor.

Resmi blogunda bir yazı yayınlayan Facebook, hem Messenger’ın geldiği noktayı hem de Messenger uygulaması için 2016 tasarılarını açığa vuruyor. Paylaşılan rakamlara göre 2014 Kasım ayında 500 milyon aylık aktif kullanıcısı olan Messenger, artık 800 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor.

Beynelmilel araştırma şirketi Nielsen’e göre aylık Messenger, en hızlı büyüyen uygulama ve Appstore’daki en popüler 2. uygulama. İlk sırada ise tabi ki Facebook geliyor.

Aylık 10 milyar resmin paylaşıldığı Messenger uygulaması, hiç kuşkusuz bu alandaki en iyi uygulamalardan biri. 2015 seneninde bir platform halini alan Messenger, video müzakereden para transferine, sanal asistantan Uber işbirliğine kadar bir çok ehemmiyetli bilhassa zenginleşti ve 2016’da daha akıllı bir hale gelmeyi amaçlıyor.

Messenger’da şu anda Facebook’ta yer alan rastgele bir kişiye ileti göndermek olası. Artık kimsenin telefon numarasını bilmenize de ihtiyaç yok. Hem de Messenger’ı kullanmaya başlamak için Facebook hesabına sahip olma zorunluluğu da ortadan kalkmış vaziyette.

2016 yenilikleri

2015’te finansal işlemler ile ilgili testler yapan Facebook, 2016’da tam olarak harekete geçmek ve bir çok teşebbüs/işletme için satış aracısı olmak istiyor. Bu noktada kendi emin altyapısın da çekici olacağını düşünüyor.

Facebook’un 2016’da Messenger’a kazandırmak istediği özelliklerden biri de müşteri desteği hizmetleri. Facebook sayfalarıyla irtibatlı olarak Messenger’ın müşteri iletişiminde ehemmiyetlim bir bulunabileceği düşünülüyor.

Diğer yandan Messenger 2016’da Photo Magic gibi özelliklerle daha şahsi bir sosyal tecrübe sunmayı, yapay zeka teknolojilerinden daha fazla yararlanmayı ve sanal asistan tarafını öne çıkarmayı amaçlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
#IceBucketChallenge için geri sayım başladı

#IceBucketChallenge için geri sayım başladı

29 Temmuz 2015
126 Görüntülenme
Yaz Lastiği ve Kış Lastiğinin Farkı [Video]

Yaz Lastiği ve Kış Lastiğinin Farkı [Video]

9 Şubat 2016
182 Görüntülenme
Windows Phone Ölüyor!

Windows Phone Ölüyor!

30 Ocak 2016
150 Görüntülenme
Titanfall 2 Resmen Duyuruldu

Titanfall 2 Resmen Duyuruldu

11 Nisan 2016
188 Görüntülenme