Evden Eve Nakliyat

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Geçişli Slider Yapımı

Otomatik Geçişli Slider Yapımı

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Facebook Messenger’a Yepyeni Özellikler Eklendi

Mobil 8 Nisan 2016
96 Görüntülenme

WhatsApp’ı satın aldıktan sonra sanki buranın üzerine daha çok düşüyormuş gibi görünen Facebook, Messenger’a da yenilikler getirmeyi ihmal etmiyor. Facebook’un Messenger platformundan sorumlu ismi David Marcus, Facebook profili üzerinden bazı bilgilendirmelerde bulundu. 

Öncelikle rakamlar üzerinden bilgilendirmede bulunan Marcus, Messenger’ın aylık 900 milyon aktif kullanıcısının olduğundan bahsetti. Facebook Messenger ve işletme sayfaları arasında 1 milyardan fazla mesaj gönderildiğini belirten Marcus, uygulamanın şirketler ve markalar için ne kadar ciddi bir platform olma yolunda olduğunu gösterdi.

Gelelim yeniliklere. David Marcus, Messenger’a kullanıcıların kendilerine özel isim (username) belirleme özelliğinin eklendiğini açıkladı. Bunun hem normal kullanıcılar hem de işletmeler için kullanışlı bir özellik olacağını belirten Marcus, “m.me/[kullanıcıadınız]” (şu an kullandığınız kullanıcı adınızı yazacaksınız) yazarak kendinize özel bir bağlantı oluşturabileceğinizi söylüyor. Bu linke tıklandığında isteyenler size mesajlarını direkt olarak ulaştırabilecekler. 

Bunun dışında SnapChat kullanıcılarının yakından bildiği QR kod özelliği Facebook Messenger’a da geldi. Bu özellik, profil fotoğrafınızın QR kod ile okutulduğunda size ulaşılmasını daha kolay hale getirecek. 

Kısacası gelen iki özellik de insanların birbirleriyle olan iletişimini daha kolay hale getirmeye yönelik. Zaten Zuckerberg’in de her seferinde söylediği şey de buydu: Dünyadaki tüm insanların birbirleriyle rahatça iletişimde kalmalarını sağlamak.

İki Yıldır İçini Açmadığımız Kasayı Temizledik. İzlemek için buraya tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WhatsApp sesli arama özelliği BlackBerry’de!

WhatsApp sesli arama özelliği BlackBerry’de!

26 Nisan 2015
75 Görüntülenme
Yeni Nesil Moto 360 Göründü

Yeni Nesil Moto 360 Göründü

20 Mart 2015
70 Görüntülenme
Çölde İlginç Deney [Video]

Çölde İlginç Deney [Video]

6 Şubat 2016
67 Görüntülenme
Bir Kağıt 7’den Fazla Katlanır mı?

Bir Kağıt 7’den Fazla Katlanır mı?

18 Mart 2016
88 Görüntülenme
Türkiye internet ekosisteminin periyodik tablosu

Türkiye internet ekosisteminin periyodik tablosu

10 Kasım 2015
106 Görüntülenme
iPhone’da pil süresini uzatmanın 15 yolu

iPhone’da pil süresini uzatmanın 15 yolu

26 Mart 2016
83 Görüntülenme