Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Facebook, Telegram’ın Yükselişini Durdurmak İçin Şimdi de Instagram’daki Linkleri Engelledi!

Sosyal Medya 5 Mart 2016
222 Görüntülenme

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram, liderliğini koruyan Whatsapp’a yetişmek için elinden geleni ardında koymuyor. Sadece 9 ay içerisinde kullanıcı sayısını %60 arttırmayı başarmış olan mesajlaşma uygulaması, Whatsapp’a sahip olan Facebook tarafından engellenmeye çalışıyor.

Bundan yaklaşık 3 ay önce Telegram’ın hızlı yükselişini farkeden Facebook, mesajlaşma uygulamasının önünü kesebilmek için hoş olmayan yollara başvurmuştu. Öncelikle Whatsapp üzerinden paylaşılan Telegram linklerini engelleyen Facebook, ardından Facebook’ta bulunan Telegram hesabının resmi olduğu bildiren mavi tik simgesini kaldırmıştı. Bu engellere rağmen durmak bilmeyen Telegram, MWC 2016’da aylık 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını belirtmişti.

Whatsapp’tan çok daha güvenli, daha marifetli ve eğlenceli olan mesajlaşma uygulaması, Facebook’tan bir darbe daha aldı. Instagram’a sahip olan Facebook, kullanıcıların Instagram bilgilerinde bulunan Telegram bağlantılarını silme kararı aldı. Günde 70 milyon fotoğrafın paylaşıldığı Instagram’ın Telegram’dan kurtulmaya çalışması, Facebook’un ne kadar çaresiz kaldığını bir kez daha göstermiş oldu.

Bu etik olmayan davranışa kullanım oranlarıyla cevap vermek için açıklama yapan Telegram, Instagram’da paylaşılan 70 milyon fotoğrafa karşılık, günlük  35 milyon fotoğraf paylaşımı olduğunu hatırlattı (iyi ayar vermiş).

Aynı link engelleme olayını Snapchat’e de uygulayan Instagram, doğal olarak kullanıcılarından ve uygulamaların başında bulunan isimlerden tepki gördü. Snapchat ve Telegram tarafından gelen açıklamalara göre Facebook hem Whatsapp engellemelerini, hem de Instagram engellemelerini habersiz bir şekilde gerçekleştirdi.

Whatsapp’ı satın almasının ardından ilk iş olarak kullanıcı sözleşmesini değiştiren Facebook’un uygulaması yerine, Telegram’ı kullanmanızı öneririm.
    Telegram 2 Adet iPhone 6S Hediye Ediyoruz! Katılmak için tıkla.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Babanın İkizler ile Mücadelesi [Video]

Babanın İkizler ile Mücadelesi [Video]

16 Kasım 2015
164 Görüntülenme
Lenovodan İki Yeni Akıllı Telefon Geliyor

Lenovodan İki Yeni Akıllı Telefon Geliyor

6 Haziran 2015
165 Görüntülenme
İşte LG G4’ün basın fotoğrafları

İşte LG G4’ün basın fotoğrafları

28 Nisan 2015
187 Görüntülenme
Arda Turan Kaldığı Yerden [Video]

Arda Turan Kaldığı Yerden [Video]

18 Ocak 2016
166 Görüntülenme
Atari Müzikleri Bağlama ile Çalınırsa [Video]

Atari Müzikleri Bağlama ile Çalınırsa [Video]

7 Aralık 2015
197 Görüntülenme
4 inç iPhone 5Se belli yerlerde satışa çıkacak!

4 inç iPhone 5Se belli yerlerde satışa çıkacak!

28 Ocak 2016
202 Görüntülenme