Evden Eve Nakliyat

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

E-Ticarette Kazanmanın Sırları!

Havuz Ve Malzeme Listesi

Facebook, Whatsapp ve Twitter, Apple’ın Şifre Kırmama Kararına Destek Verdi

İnternet 20 Şubat 2016
87 Görüntülenme

FBI, birkaç gün önce Apple’dan bir teröristin iPhone şifresini kırmasını istemişti. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında San Bernardino‘da gerçekleşen bir terör saldırısının ardından yakalanan ve öldürülen “Syed Rizwan Farook” isimli teröriste ait olan iPhone 5c‘nin şifresi, FBI’ın söylediğine göre tüm çabalara rağmen bir türlü aşılamamış. Son çare olarak Apple’a başvuran ve iPhone’un üreticisinden yardım isteyen FBI, çok kısa bir süre içerisinde Apple’dan net bir “hayır” cevabı aldı. Apple’ın FBI’a yardım etmeme kararı doğru veya değil, bunun cevabı kişiden kişiye değişir ancak cevabın bu kadar değişken olması neredeyse tüm teknoloji şirketlerini ve siyasetçileri ikiye böldü.

Bazı teknoloji şirketlerinden destek gören, bazılarından da büyük tepki gören Apple, son olarak Facebook’un, Whatsapp’ın ve Twitter’ın da desteğini kazanmayı başardı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından olan Facebook ve Twitter, bu durumda Apple’ın doğru kararı verdiğini ve kullanıcılarının gizliliğinin herşeyden çok daha önemli olduğunu belirtti. Whatsapp’ın kurucularından birisi olan ve şu an mesajlaşma platformunun CEO’su olan Jan Koum da Apple’a olan desteğini bir sesli mesajla gösterdi.

Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey, Apple’a olan desteğini attığı tweet ile gösterdi. Facebook ise Twitter ve Whatsapp’tan farklı olarak uzun bir yazı yayınlamayı tercih etti. Ancak bu yazı olmasa bile Facebook’a bağlı olan Whatsapp’ın tavrı, Facebook’un da duruşunu anlamamızı sağlardı.
 

We stand with @tim_cook and Apple (and thank him for his leadership)! https://t.co/XrnGC9seZ4

— Jack (@jack) 18 Şubat 2016

Sosyal paylaşım sitelerinin ve en çok kullanıcı sayısına sahip olan mesajlaşma platformunun kullanıcı gizliliğine önem verdiğini görmek çok güzel. Ancak başta Facebook olmak üzere Twitter’ın da, Whatsapp’ın da kullanıcı gizliliğini hiçe saydığı, bu destek mesajlarını tamamen reklam amaçlı gönderdiklerini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle sosyal paylaşım sitelerinin, markaların, uygulamaların ve aklınıza gelebilecek diğer tüm kurumların söylediklerine değil, yaptıklarına odaklanmanızı öneririm.

Kaynak: TheVerge  Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Etiketler: , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Android telefona format atma nasıl yapılır?

Android telefona format atma nasıl yapılır?

25 Nisan 2016
66 Görüntülenme
Kara Deliklerde Ne Görebilirsiniz?

Kara Deliklerde Ne Görebilirsiniz?

7 Mayıs 2015
89 Görüntülenme
Twitter’ a Canlı Paylaşım Özelliği Geliyor!

Twitter’ a Canlı Paylaşım Özelliği Geliyor!

16 Ocak 2016
105 Görüntülenme
Nefes Kesen Denge Gösterisi

Nefes Kesen Denge Gösterisi

22 Nisan 2016
92 Görüntülenme
Rapor: LG G4’te iki farklı arayüz yer alabilir

Rapor: LG G4’te iki farklı arayüz yer alabilir

2 Nisan 2015
92 Görüntülenme
Bebeğin Burnunu Böyle Temizledi [Video]

Bebeğin Burnunu Böyle Temizledi [Video]

17 Şubat 2016
69 Görüntülenme