Evden Eve Nakliyat

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Geçişli Slider Yapımı

Otomatik Geçişli Slider Yapımı

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Facebook’ta gruplara toplu içerik paylaşımı yapmaya yardımcı 2 araç

Sosyal Medya 15 Ocak 2016
125 Görüntülenme

Neden çoklu paylaşım yapılır? Genellikle ev eşyalarını satmak veya blog yazdığınızda daha fazla kişiye erişmek için gruplarda topluca paylaşım yapmak ister insanlar. Amaç kolay yoldan fazla kişiye ulaşmak.

Dikkat! Spama düşmeyin!

Paylaşımlarınızı grubunuzdaki kişilerle paylaşırken spam yapmamaya dikkat edin yoksa Facebook hesabınızı kapatabilir. Facebook’un durumu yanlış anlamaması için günlük 5 paylaşımdan fazla paylaşım yapmayın.

Grubunuzdaki kişiler açısından bakarsak bu kadar çok paylaşım onlarında zaman tünellerinde yığılmaya neden olur böylelikle bir nevi grubun spamı haline gelirsiniz ve belki de gruptakiler sizi spam olarak şikayet edebilir.

Ve gruptaki herkesin düşüncelerine göre hareket edin rahatsız edici olmamaya çalışın. Alakasız linkleri eklemeyin ve reklam paylaşımları yapmayın. Her grubun bir amacı olduğunu unutmayın, amaca uygun içerikler paylaşmanız göreceğiniz ilgiyi de artıracağını göreceksiniz.

Facebook gruplarında toplu paylaşım yapma

Aslına bakarsanız geleneksel yöntemler ve küçük ipuçları ile hızlıca paylaşımlar yapabilirsiniz. Facebook genellikle işi otomatiğe bağlayan uygulamaları engellediği için beklediğiniz kadar kolay olmayabilir.

PostCron

HootSuite göre daha iyi bir zamanlama aracıdır ayrıca Facebook kurallarına uyuyor. Paylaşım yapacağınız gruba yöneticiyseniz PostCron ile gruba düzenli olarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Eğer yetkili değilseniz bu konuda yapacağınız pek bir şey bulunmuyor.

Kopyala- yapıştır

En geleneksel yöntem! Unutmayın ki siz sadece kendi Facebook gruplarınızın listesini açabilirsiniz ve Facebook gruplarınızı aynı anda en fazla beş sekmede açılmasına izin veriyor. Yazmak istediğiniz her bir mesajı klavye kısa yolları ile kopyalayın ve her bir sekmedeki alana yapıştırıp paylaşın. Tarayıcının özellikleri de faydalı olacaktır.

E-posta adresinizi kullanın

Tüm Facebook gruplarının URL’sinde kendilerine atanan benzersiz bir e-posta adresi vardır. URL’nizi kontrol edin böylelikle sizde bu benzersiz alanı fark edeceksiniz ve bu adresi kullanarak atacağınız e-mailler otomatik olarak tüm grup üyelerinin görebileceği şekilde grubunuzla paylaşılır. Bazı gruplarda bu işlemi yapma yetkisi sadece grup yöneticisinde var.

URL’den e-posta adresi alma:

URL: https://www.facebook.com/groups/alicafe/  ise

e-posta adresiniz: alicafe@groups.facebook.com dur.

MaherPost

MaherPost toplu paylaşım yapabildiğiniz ücretli çözümlerden biridir. Tek seferlik ödeme sonrası birden fazla gruba içeriklerinizi zamanlayabilirsiniz. Hatta belirli döngüler de tanımlayabilirsiniz.

Birden fazla grupta paylaşım yapmak için bu tür yöntemler bulunuyor. Unutmamak lazım ki kendi grubunuzu oluşturmak ve büyütmek her zaman size daha büyük kolaylık sağlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kuzey Kore savaş uçağındaki ilginç detay

Kuzey Kore savaş uçağındaki ilginç detay

6 Ağustos 2015
88 Görüntülenme
Oppo, Neo 5S ve Neo 5 (2015) Modellerini Duyurdu

Oppo, Neo 5S ve Neo 5 (2015) Modellerini Duyurdu

8 Haziran 2015
71 Görüntülenme
iPad ile her şey değişir!

iPad ile her şey değişir!

7 Mayıs 2015
72 Görüntülenme
J1038 Kümesi: Kozmik Gülen Surat!

J1038 Kümesi: Kozmik Gülen Surat!

10 Mart 2015
66 Görüntülenme