İğne Oyası Yazma Modelleri ve Gelişimi

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?

Türkiye Drone Ligi başlıyor

Facebook’ta gruplara toplu içerik paylaşımı yapmaya yardımcı 2 araç

Sosyal Medya 15 Ocak 2016
278 Görüntülenme

Neden çoklu paylaşım yapılır? Genellikle ev eşyalarını satmak veya blog yazdığınızda daha fazla kişiye erişmek için gruplarda topluca paylaşım yapmak ister insanlar. Amaç kolay yoldan fazla kişiye ulaşmak.

Dikkat! Spama düşmeyin!

Paylaşımlarınızı grubunuzdaki kişilerle paylaşırken spam yapmamaya dikkat edin yoksa Facebook hesabınızı kapatabilir. Facebook’un durumu yanlış anlamaması için günlük 5 paylaşımdan fazla paylaşım yapmayın.

Grubunuzdaki kişiler açısından bakarsak bu kadar çok paylaşım onlarında zaman tünellerinde yığılmaya neden olur böylelikle bir nevi grubun spamı haline gelirsiniz ve belki de gruptakiler sizi spam olarak şikayet edebilir.

Ve gruptaki herkesin düşüncelerine göre hareket edin rahatsız edici olmamaya çalışın. Alakasız linkleri eklemeyin ve reklam paylaşımları yapmayın. Her grubun bir amacı olduğunu unutmayın, amaca uygun içerikler paylaşmanız göreceğiniz ilgiyi de artıracağını göreceksiniz.

Facebook gruplarında toplu paylaşım yapma

Aslına bakarsanız geleneksel yöntemler ve küçük ipuçları ile hızlıca paylaşımlar yapabilirsiniz. Facebook genellikle işi otomatiğe bağlayan uygulamaları engellediği için beklediğiniz kadar kolay olmayabilir.

PostCron

HootSuite göre daha iyi bir zamanlama aracıdır ayrıca Facebook kurallarına uyuyor. Paylaşım yapacağınız gruba yöneticiyseniz PostCron ile gruba düzenli olarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Eğer yetkili değilseniz bu konuda yapacağınız pek bir şey bulunmuyor.

Kopyala- yapıştır

En geleneksel yöntem! Unutmayın ki siz sadece kendi Facebook gruplarınızın listesini açabilirsiniz ve Facebook gruplarınızı aynı anda en fazla beş sekmede açılmasına izin veriyor. Yazmak istediğiniz her bir mesajı klavye kısa yolları ile kopyalayın ve her bir sekmedeki alana yapıştırıp paylaşın. Tarayıcının özellikleri de faydalı olacaktır.

E-posta adresinizi kullanın

Tüm Facebook gruplarının URL’sinde kendilerine atanan benzersiz bir e-posta adresi vardır. URL’nizi kontrol edin böylelikle sizde bu benzersiz alanı fark edeceksiniz ve bu adresi kullanarak atacağınız e-mailler otomatik olarak tüm grup üyelerinin görebileceği şekilde grubunuzla paylaşılır. Bazı gruplarda bu işlemi yapma yetkisi sadece grup yöneticisinde var.

URL’den e-posta adresi alma:

URL: https://www.facebook.com/groups/alicafe/  ise

e-posta adresiniz: alicafe@groups.facebook.com dur.

MaherPost

MaherPost toplu paylaşım yapabildiğiniz ücretli çözümlerden biridir. Tek seferlik ödeme sonrası birden fazla gruba içeriklerinizi zamanlayabilirsiniz. Hatta belirli döngüler de tanımlayabilirsiniz.

Birden fazla grupta paylaşım yapmak için bu tür yöntemler bulunuyor. Unutmamak lazım ki kendi grubunuzu oluşturmak ve büyütmek her zaman size daha büyük kolaylık sağlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Karekod Sistemi Kullanimi

WordPress Karekod Sistemi Kullanimi

6 Kasım 2015
367 Görüntülenme
Solar Impulse 2 uzun uçuş rekorunu kırdı!

Solar Impulse 2 uzun uçuş rekorunu kırdı!

5 Temmuz 2015
211 Görüntülenme
Çok Acayip Alışkanlıklara Sahip 15 İnsan

Çok Acayip Alışkanlıklara Sahip 15 İnsan

14 Nisan 2016
234 Görüntülenme