SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Fransa’da Elektrikli Otomobil İçin Yaş Sınırı 14

Teknoloji Haberleri Perşembe Mart 26th, 2015
558 Görüntülenme

Küçük yaştaki çocukların en büyük hayallerinden biri şüphesiz otomobil kullanmaktır. Fakat bu hayallerine ulaşabilmek için uzun yıllar beklemeleri gerekiyor. Fransa’daki çocuklar için ise 14 yaşında olmak, artık normal bir otomobilden çok da farkı bulunmayan elektrikli otomobilleri kullanabilecek yaşta olmak anlamına geliyor.

Fransa’da eskiden 18 yaşından küçük çocuklar yalnızca düşük belirli cc’nin altındakimotosikletleri kullanabiliyordu. Ancak yeni yasayla birlikte 14 yaşındaki çocuklar 4 tekerleği bulunan, düşük güce ve yüksek güvenliğe sahip otomobilleri sürebilecek. Renault’nun bu amaçla üretilen Twizy isimli otomobili; hava yastıkları, emniyet kemeleri ve iki koltuğuyla birlikte gerçek otomobilleri aratmıyor. 13 beygir motoru bulunan Twizy, saatte en fazla 80 kilometre hıza ulaşabiliyor. Otomobilin tek şarjla gidebileceği mesafenin ise 96 kilometre olduğu ifade ediliyor. Renault’nun şimdiden 15 bin adet sattığını belirttiği Twizy’nin fiyatı ise 7.600 dolardan başlıyor.

Ayrıca Renault ve Nissan’ın elektrikli otomobil konusunda stratejik ortaklığı bulunuyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemlerde Nissan ‘ın da bu şekilde çocuklara özel otomobillerini piyasaya sürebileceği iddia ediliyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin: http://www.log.com.tr/fransada-elektrikl…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler