SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesi sorunlu mu?

Mobil Haberler Pazartesi Kasım 30th, -1
827 Görüntülenme

Samsung geçtiğimiz günlerde Kamboçya’da Galaxy Note 5 kullanıcılarını Android 6.0 güncellemesiyle buluşturdu. Fakat gelen haberler işlerin pek de yolunda gitmediğini gösteriyor. Android 6.0 Marshmallow ile ilgili genel bir sorun olsa gerek, LG G4’ün ardından Galaxy Note 5 kullanıcıları da güncelleme sonrası hızlı pil tüketimi ve farklı sorunladan şikayetçi.

>> Galaxy Note 5, Android 6.0.1 güncellemesi başladı

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesini resmen alan ve beta sürecine katılan kullanıcılar pilin hızlı tükenmesinden muzdarip. İrili ufaklı sorunların yanı sıra Android 6.0.1’in ardından Galaxy Note 5 kullanıcıları Gear VR sanal gerçeklik gözlüyle ilgili de sorunlar yaşıyor. Kimi kullanıcılar güncelleme sonrası sanal gerçeklik gözlüğünü çalıştıramadıklarını bildiriyor.

Güncellemenin şu ana dek global pazarda yayınlanmaması (Sony, LG ve birçok marka için geçerli) Samsung’un Android 6.0 güncellemesiyle ilgili sorunlar yaşadığının bir göstergesi olabilir. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Not: Kamboçya için yayınlanan Android 6.0.1 güncellemesini Galaxy Note 5 telefonuma yükledim. Yaklaşık 24 saatlik deneyimlerinden kısaca söz etmek gerekirse; öncelikle pil konusunda bir sıkıntı yaşamış değilim. Hatta Android 5.1.1’e göre daha iyi durumda diyebilirim. Arayüz tarafında ufak dokunuşlar, animasyon ve akıcılık TouchWiz’e sınıf atlatmış diyebilirim ve kullanım deneyimi güncelleme sonrası önemli ölçüde gelişti.

LG G5’e yakından bakalım

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler