HTC U11 Android O güncellemesini Kasım Ayında Alacak

iPhone 8 Talebi Azaldığı için Apple Üretimi Azaltıyor

Nokia 8, 6GB RAM ile Almanya’ya Gelecek

LG V30, Çizilmeye, Bükmeye ve Yanık Testleri – Video

Galaxy S6’nın Uygulamaları Silinebilecek

Teknoloji Haberleri Pazartesi Mart 23rd, 2015
402 Görüntülenme

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da önyüklü olarak gelen uygulamaların silinebileceği XDA-Developers’ta ortaya çıktı.

Samsungtasarımıile dikkat çeken Galaxy S6 cihazlarını geçtiğimizMWC 15etkinliğinde tanıtmıştı. YenilenmişTouchWizarayüzü veAndroid 5.0 Lollipopsürümü ile yakında satışa sunulacak olan Galaxy S6’nın, kullanıcılara uygulama kaldırma bölümünde farklı bir opsiyon sunacağı ortaya çıktı.

XDA-Developersforumlarında yer alan bilgiye göre Galaxy S6 ile önyüklü olarak gelen Samsung ve Google uygulamaları cihazdan kaldırılabilecek. Örneğin Samsung’un sesli asistanS Voice’u kaldırıp Google’ın kendi sesli asistanını kullanabileceksiniz. Telefon hafızını kullanmadığınız uygulamaların işgal etmesinin önüne bu sayede geçilmiş olacak.

Samsung’un bu hamleyi yapmasını uzun zamandır bekliyorduk. Çünkü birçok kullanıcı cihaz ile önyüklü olarak gelen uygulamaları kullanmıyordu. Kullanılmayan sistem uygulamalarını kaldırmak için ise cihazaRootyapılması gerekiyordu. Samsung’un Root’suz kullanıcıları düşünüp böyle bir hamle yapması olumlusonuçlar doğuracaktır.

ShiftDelete.Net

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler