Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Galaxy S7 ve LG G5’te microSD kart desteği var, ama…

Donanım 25 Şubat 2016
186 Görüntülenme

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi, işletim sistemine arayüz noktasında kayda değer bir değişiklik getirmedi, ancak sistemin altyapısına indiğimizde pil tarafında “Doze Modu”, depolama tarafında ise “Uyarlanabillir Depolama” gibi iki önemli özelliği Android işletim sistemine kazandırdı.

Uyarlanabilir Depolama özelliği sayesinde kullanıcılar artık microSD kartlarını dahili depolama alanı gibi kullanabilecekti. Buraya kadar her şey güzel, zira daha önceki Android sürümlerde uygulama ya da oyunları hafıza kartına taşımak mümkün değildi.

Galaxy S7 ve LG G5’in microSD kart desteğiyle gelmesin sevinebilirsiniz; fakat son gelen haberler, telefonlar Android işletim sistemine sahip olmasına rağmen Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olduğunu gösterdi.

İlginizi çekebilir: LG, G5 ile Galaxy S7’yi karşılaştırdı

Konuya ilişkin resmi açılama Samsung cephesinden geldi. Güney Koreli üreticiye göre Galaxy S7’nin Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olması kullanıcı yararına bir gelişme; zira Galaxy S7’de söz konusu özellik yer alıyor olsa idi, kullanıcılar telefona taktıkları hafıza kartını özel bir formatlama yöntemi nedeniyle farklı cihazlarda kullanmayacaktı.

Samsung ayrıca Uyarlanabilir Depolama özelliğinin hedefinde gelişmekte olan piyasalarda satışa sunulan 4-8GB dahili depolamaya sahip modelleri hedef alındığını bildiriyor.

Son olarak Samsung, Galaxy S7’de neden USB Type-C girişi kullanmadığına açıklık getirdi. Güney Koreli üretici Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün micro USB bağlantı noktası kullanıyor olması, sektörün henüz hazır olmaması ve USB Type-C’nin yaygın bir kullanım alanına sahip olmaması nedeniyle USB Type-C girişine şimdilik sıcak bakmıyor. 

 

LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi?

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Alldaywifi

Alldaywifi

17 Ocak 2016
212 Görüntülenme
Kesin Almak İsteyeceğiniz 23 İlginç Ürün

Kesin Almak İsteyeceğiniz 23 İlginç Ürün

27 Nisan 2016
268 Görüntülenme
JavaScript İlerleme Çubuğu ( Progress Bar ) Yapımı

JavaScript İlerleme Çubuğu ( Progress Bar ) Yapımı

18 Aralık 2016
485 Görüntülenme
WordPress Proje Tanıtım Teması

WordPress Proje Tanıtım Teması

1 Mart 2015
445 Görüntülenme
Yavrularına İzin Veren Kedi [Video]

Yavrularına İzin Veren Kedi [Video]

14 Aralık 2015
138 Görüntülenme