Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Galaxy S7 ve LG G5’te microSD kart desteği var, ama…

Donanım 25 Şubat 2016
228 Görüntülenme

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi, işletim sistemine arayüz noktasında kayda değer bir değişiklik getirmedi, ancak sistemin altyapısına indiğimizde pil tarafında “Doze Modu”, depolama tarafında ise “Uyarlanabillir Depolama” gibi iki önemli özelliği Android işletim sistemine kazandırdı.

Uyarlanabilir Depolama özelliği sayesinde kullanıcılar artık microSD kartlarını dahili depolama alanı gibi kullanabilecekti. Buraya kadar her şey güzel, zira daha önceki Android sürümlerde uygulama ya da oyunları hafıza kartına taşımak mümkün değildi.

Galaxy S7 ve LG G5’in microSD kart desteğiyle gelmesin sevinebilirsiniz; fakat son gelen haberler, telefonlar Android işletim sistemine sahip olmasına rağmen Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olduğunu gösterdi.

İlginizi çekebilir: LG, G5 ile Galaxy S7’yi karşılaştırdı

Konuya ilişkin resmi açılama Samsung cephesinden geldi. Güney Koreli üreticiye göre Galaxy S7’nin Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olması kullanıcı yararına bir gelişme; zira Galaxy S7’de söz konusu özellik yer alıyor olsa idi, kullanıcılar telefona taktıkları hafıza kartını özel bir formatlama yöntemi nedeniyle farklı cihazlarda kullanmayacaktı.

Samsung ayrıca Uyarlanabilir Depolama özelliğinin hedefinde gelişmekte olan piyasalarda satışa sunulan 4-8GB dahili depolamaya sahip modelleri hedef alındığını bildiriyor.

Son olarak Samsung, Galaxy S7’de neden USB Type-C girişi kullanmadığına açıklık getirdi. Güney Koreli üretici Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün micro USB bağlantı noktası kullanıyor olması, sektörün henüz hazır olmaması ve USB Type-C’nin yaygın bir kullanım alanına sahip olmaması nedeniyle USB Type-C girişine şimdilik sıcak bakmıyor. 

 

LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi?

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Rus hackerler Pentagonun e-posta sistemine saldırdı

Rus hackerler Pentagonun e-posta sistemine saldırdı

8 Ağustos 2015
164 Görüntülenme
Google Artık Hayvan Sesleri De Çıkartıyor!

Google Artık Hayvan Sesleri De Çıkartıyor!

9 Nisan 2016
240 Görüntülenme
Brezilyalılar Türk Kahvaltılıklarını Tadıyor

Brezilyalılar Türk Kahvaltılıklarını Tadıyor

10 Mayıs 2016
161 Görüntülenme
Oppp F1 Plus tanıtıldı!

Oppp F1 Plus tanıtıldı!

28 Ocak 2016
215 Görüntülenme
Kanser Hastası Serap Hanım [Video]

Kanser Hastası Serap Hanım [Video]

17 Şubat 2016
212 Görüntülenme