İğne Oyası Yazma Modelleri ve Gelişimi

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?

Türkiye Drone Ligi başlıyor

Gamebootcamp İstanbul oyun geliştiriciler için hızlandırma programı ve yatırım desteği sunuyor

Girişimler 11 Ağustos 2015
221 Görüntülenme

StartersHub bünyesinde dikey hızlandırma programı olarak hayata geçen Gamebootcamp İstanbul, oyun geliştiricileri hedeflediği programında kendi oyununu geliştiren girişimcilere mentorluk desteği ve yatırım imkanı sunuyor. Programa kabul edilecek 10 girişimin hepsi ofis imkanının yanı sıra tohum yatırım alacaklar ve ardından genişletilmiş yatırım alma şansı yakalayabilecekler.

Gamebootcamp İstanbul programına başvuracak girişimciler Netmarble Türkiye, StartersHUB ve Gamebootcamp yöneticileri tarafından değerlendirmeye alınacak ve bir kısa liste oluşturulacak. Kısa liste içerisinde yer alan girişimler 2 Kasım’da başlayacak olan Gamebootcamp seçim günleri boyunca sektörün önde gelen mentorları, eğitmenleri ve yatırımcıları karşısında bire bir yapılacak görüşmeler ve sunumlar ile değerlendirilecek. Seçimin son gününde yatırımcı kurulunun onay verdiği girişimler açıklanarak, 1 Aralık 2015 tarihinde başlayacak programa dahil olacak. Bir dönem içerisinde en fazla 10 girişimin kabul edileceğine de ayrıca belirtelim.

Programa kabul edilecek girişimlerin hepsine tohum sermayesi olarak 20 bin dolar yatırım yapılacağı ve karşılığında yüzde 8 hisse alınacağı belirtiliyor. Ardından ekipler Gamebootcamp İstanbul’un onlara özel olarak sunduğu ofis alanından faydalanarak projelerini geliştirmeye başlayacaklar. Proje geliştirmeleri sırasında yine Netmarble Türkiye, StartersHUB ve Gamebootcamp yöneticileri ve sektörün önde gelenleri tarafından mentorluk desteği, Melodika partnerliği ile oyunlara ses üretimi alanında destekler, oyun geliştirme ve proje yönetimi hakkında eğitimler ve atölye çalışmaları, Unity3D partnerliği ile oyun motoru teknik destekleri ve seminerler verilecek.

Programın süresi projelerin uzunluğu ve başarısına göre proje bazında değişiklik gösterebilecek. En az 3 ay sonunda başarı kriterlerini yerine getiren takımlar projenin ihtiyacına göre belirlenen zamanlar dahilinde programa devam edebilecek.

Program sırasında başarılı olan girişimlere Netmarble Türkiye tarafından yayıncılık desteği verilerek, geliştiricilerin oyunlarını çok kısa sürede Türkiye ve  dünya mobil oyun pazarına açılması da sağlanacak. Üç aylık ilk dönemin sonunda girişimlerin performansları ve hedefleri değerlendirilerek 250 bin dolara yatırım yatırım alma imkanları bulunuyor. Bunun karşılığında ise ilk başta tohum yatırım için verilen yüzde 8 hisseye ek olarak girişimler yüzde 4 daha hisse verecek ve Gamebootcamp İstanbul yüzde 12 pay sahibi olacaklar. Program dahilinde verilen tüm desteklerin toplam 450 bin dolar civarında olması bekleniyor.

12 Ağustos’ta StartersHub’ın Levent’teki ofisinde gerçekleşecek tanıtım ve tanışma organizasyonuna katılmak isteyen oyun geliştiricileri buradan ücretsiz olarak kayıt olabilir, Gamebootcamp İstanbul üzerindende daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İlginç Yemek Tarifi [Video]

İlginç Yemek Tarifi [Video]

5 Aralık 2015
230 Görüntülenme
Razer NAGA CHROMA

Razer NAGA CHROMA

24 Mart 2016
243 Görüntülenme
En Hızlı 30 Yol Otomobili

En Hızlı 30 Yol Otomobili

27 Mayıs 2016
257 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 17. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 17. Bölüm – 1. Dünya

18 Kasım 2016
197 Görüntülenme
Erişimi Engelleyen Mahkeme Kararlarına İtiraz

Erişimi Engelleyen Mahkeme Kararlarına İtiraz

7 Nisan 2015
193 Görüntülenme