Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

GameLooper: Mobil oyun geliştirmenin en kolay yolu

Mobil 1 Şubat 2016
187 Görüntülenme

Yazılım bilgisi bir yandan ilkokulların müfredatlarına girerken diğer yandan kodlama bilmeden üretim yapmaya imkan tanıyan platformlar hayatımıza girmeye devam ediyor. Mobil oyun geliştirmeye odaklanan GameLooper.com da bunlardan biri.

GameLooper’ı kısaca, kod yazmadan sürükle-bırak yöntemiyle iki boyutlu mobil oyun geliştirme platformu olarak tanımlayabiliriz. Umut Demirel tarafından Mart 2013’de kurulan girişim 2014 yılında Kutay Yalçınkaya‘yı da kurucu ekibe dahil etmiş. Şu anda ise Aykut Yılmaz’ın da dahil olduğu 3 kişilik bir ekip tarafından geliştirilmesi devam ediyor.

Toplamda 2,5 yıllık bir geliştirmenin ürünü olan GameLooper, oldukça yeni bir platform. Tamamen İngilizce arayüzle hazırlanan platformda uygulama parçalarını bir araya getirmek oldukça kolay ama biraz tecrübe kazanmak ve detaylara hakim olmak gerekiyor. Geliştiricilerimiz de bu sebeple 200’den fazla rehber videoyu Youtube’a yüklemiş ve uygulama platformu üzerinde yerleşik olarak kullanıma sunuyor.

Basit ve detaylı arayüz rehber videolarla destekleniyor

GameLooper’ın kodlama bilgisini tamamen devredışı bırakması bir avantaj mıdır tartışılır ama kullanıcı kazanımı konusunda etkili olacağı malum. Şimdilik test kullanıcıları ve özel okullarda düzenlenen derslerle (kod yazmadan algoritma kurma eğitimi) 150 kişiden fazla ortaokul öğrencisi GameLooper ile oyun geliştirmiş.

İlk yılında 100 tane oyunu uygulama mağazalarına göndermeyi ve özellikle ders müfredatlarında kalıcı olarak yer almayı isteyen GameLooper’ın şimdiye kadar yayınlanan tek oyunu Bad Tackle (iOS) olmuş.

Oyununuzu uygulama marketine yüklemek ücretli

Diğer yandan  GameLooper, uygulama marketlerine yükleme yapana dek herhangi bir ücret de talep etmiyor. Ancak oyununuzu GameLooper üzerinden yüklemek isterseniz gelir paylaşımı yapmanız, çıktı alıp kendi adınıza yüklemek isterseniz de 199 dolar ödemeniz gerekiyor.

100.000 TL’lik Teknogirişim sermaye desteği ile kurulan GameLooper, ODTÜ Teknokent içindeki ofisinden tüm dünyaya ulaşmayı hedefliyor. Bir zamanlar İnternet Mahir’i ünlü yapan basit web sitesini bugün bir kaç dakikada oluşturabildiğimiz düşünülürse, mobil uygulama geliştirmenin de gelecekte oldukça kolay olacağını öngörebiliriz.

Eğer siz de bu geleceğe inanıyor ve şimdiden adım atmak istiyorsanız GameLooper.com sizi bekliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Hamburger Menu – HTML, CSS & jQuery

Hamburger Menu – HTML, CSS & jQuery

7 Ekim 2016
252 Görüntülenme
51 Maddede WhatsApp, Twitter ve Instagram

51 Maddede WhatsApp, Twitter ve Instagram

20 Nisan 2016
139 Görüntülenme
Google, Nexus 5 ile Bir Devri Daha Kapatıyor

Google, Nexus 5 ile Bir Devri Daha Kapatıyor

15 Mart 2015
138 Görüntülenme
Galaxy S7, Aralıkta hazır

Galaxy S7, Aralıkta hazır

8 Ağustos 2015
148 Görüntülenme
Sony, 3 Ağustosta duyuru yapmaya hazırlanıyor

Sony, 3 Ağustosta duyuru yapmaya hazırlanıyor

31 Temmuz 2015
138 Görüntülenme