Evden Eve Nakliyat

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Geçişli Slider Yapımı

Otomatik Geçişli Slider Yapımı

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Ghost dronelarının üreticisi 42 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 26 Ağustos 2015
95 Görüntülenme

Drone girişimi EHANG, yeni ürünleri ve teknolojilerini pazara sunmak amacıyla 42 milyon dolar tutarında Seri B yatırımı aldığını duyurdu.

Uygulama üstünden kontrol edilen Ghost marka droneların üreticisi olan girişim, GP Capital önderliğinde çoğu önceki Seri A yatırımında da yer alan yatırımcı şirketlerden yatırım alarak güven tazelemiş oldu.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında aldığı 10 milyon dolarlık yatırımla ciddi atılımlar yapan şirket, çalışan sayısını neredeyse 2 katına çıkararak 150 kişilik personel sayısına ulaştı. Bununla birlikte Ghost drone ürünlerini tam 70 ülkede (henüz içlerinde Türkiye yok) satışa sunmayı başaran şirketin Çin’in farklı kentlerinde ve San Francisco’da olmak üzere toplamda 4 ofisi bulunuyor.

Seri B yatırımıyla şirkete giren 42 milyon dolarlık kaynağın daha çok yeni teknolojiler ve ürünler piyasaya çıkarmak için kullanılacağı öne sürülürken, EHANG’ın bu yıl bitmeden yeni Ghost ürünlerini piyasaya sunması bekleniyor.

Gelen Seri B yatırımıyla birlikte şirkete üst düzey bazı atamalar da gerçekleştirildi. Bundan daha önce Lenovo, 21Vianet ve Microsoft Çin ofisinde çalışmış olan tecrübeli yöneticiler ekibe katıldı. Daha çok finans ve satış ekiplerini yönetecek bu yeni insan kaynağı yatırımı da Ghost dronelarının geleceğini daha parlak kılabilir. Son olarak Ghost’un segmentinde en dişli rakiplerinin de yine uygulama kontrollü drone modelleri geliştiren Parrot ve DJI olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Haber7 Haber Botu – Bot MASTER

WordPress Haber7 Haber Botu – Bot MASTER

30 Aralık 2015
409 Görüntülenme
Android N vs iOS pil savaşı!

Android N vs iOS pil savaşı!

12 Mart 2016
92 Görüntülenme
Kredi Kartı Ödeme Sayfası Tasarımı

Kredi Kartı Ödeme Sayfası Tasarımı

26 Ekim 2016
91 Görüntülenme