Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Girişim yatırımları analitik platformu CB Insights, 10 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 10 Kasım 2015
174 Görüntülenme

Girişim yatırımları analiz platformu CB Insights, 10 milyon dolar yatırımla yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Zaman zaman bizim de raporlarını paylaştığımız girişim, yeni yatırımla yeni ürünlerini de duyurdu.

Halka açık olmayan girişimlere dönük veri, araştırma ve öngörülebilir ölçümleme hizmetleri sunan CB Insights’ın Seri A turu yatırımını RSTP‘den geldi. CB Insights’ın ilk kurumsal yatırımını yapan RSTP, CEO John DeLoche’i de CB Insights yönetim kuruluna dahil etti.

Son yıllarda büyük yatırımcılar, kurumsal şirketler, bankalar ve medya şirketleri için önemli bir kaynak haline gelen CB Insights, şu anda 60’tan fazla kişiye iş veriyor ve çalışan sayısını 1 yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyor. Yayınladığı raporlarla da dikkat çeken girişim, aldığı bu yatırımla özellikle öngörülebilir ölçümleme ve yapay zeka merkezli çalışmalara ağırlık vermek istiyor.

Yeni pazarlara açılma hedefinde olan girişimin kurucusu Anand Sanwal, zaten CB Insights müşterisi olan RSTP’nin tecrübesiyle daha hızl ı büyüyeceklerine kesin gözüyle bakıyor ve yeni 4 ürünün de duyurusunu yapıyor;

Ava – Yapay zeka tabanlı bu sosyal ağ yeniliği kimi tanımanız gerektiğini söylüyor. CB Insights for Sales – B2B satış organizasyonlarına yeni müşterilerinin kim olacağını tanıma fırsatı sunuyor. Private company ratings – Dünyanın önemli analitik yazılım şirketlerinden FICO’nun hızlı büyüyen girişimlere dönük bir modeli gibi düşünülebilir. Sensing industry trends – Hangi endüstrilerin yükselişte olduğuna dair olasılık temelli bir çözüm sunuyor. M&A Predictor – Bir şirketi satın alabilecek şirketleri tahmin ediyor.

Resmi duyurunun başlığından da anlaşılacağı gibi CB Insights henüz milyar dolar seviyesine ulaşmış değil ama bu yolda ilerleyeceğini de söyleyebiliriz. Zira daha iyi yatırımlar yapmak giderek veriye dayalı bir iş halini alıyor ve bu da CB Insights gibi girişimlerin değerini artırıyor. Benzer bir girişim olan Mattermark da Aydın Şenkut’un da katıldığı ikinci tohum yatırım turunda 2 milyon dolar almıştı.

Türkiye ise yatırımlar açısından çok aktif bir pazar değil ama bildiğiniz gibi Startups.watch hem Türkiye hem de MENA bölgesinde CB Insights’a benzer bir iş yapıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
CKPlayer v2 – HTML5 Video Player WordPress Entegrasyon

CKPlayer v2 – HTML5 Video Player WordPress Entegrasyon

19 Şubat 2015
6.173 Görüntülenme
Isı Yalıtım

Isı Yalıtım

14 Mayıs 2015
139 Görüntülenme