SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Girişimcileri yeni nesil şirketlerle buluşturan NewCo 4 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımlar Haberleri Pazartesi Kasım 30th, -1
745 Görüntülenme

Geçtiğimiz sene İstanbul’da da -ve ilk kez- düzenlenen NewCo Festivali’ni duymuşsunuzdur. Girişimcileri yeni nesil şirketlerle buluşturan NewCo da aslında tahmin edebileceğiniz gibi bir girişim.

2012 yılında John Battelle tarafından San Francisco’da kurulan NewCo; başta ABD’nin çeşitli şehirlerinden başlayarak zamanla dünyaya açıldı. Bugün İstanbul’dan Amsterdam’aLos Angeles’tan Mexico City’ye onlarca büyük dünya şehrinde düzenlenen festival ile en temel olarak; katılımcılar yeni nesil şirketlere düzenlenen gezilere katılıyor.

Böylece hem önemli bir tecrübe hem de ‘networking’ imkanı yakalayan katılımcılar; aynı zamanda söz konusu şirketlerde işe girmek adına da önemli bir adım atabiliyor. Çoğunluğu girişimcilerden oluşan katılımcılar aynı zamanda benzer sektörlerin profesyonel çalışanları da olabiliyor.

Ve gelelim bu haberimizin konusuna; NewCo, şirketin ilk yatırımcılarından olan True Ventures liderliğinde, aralarında John Battelle’in de bulunduğu bir takım yatırım şirketi ve melek yatırımcıdan, toplamda 4.3 milyon dolar yatırım aldı.

Gelir modelini sponsorluklar ve bilet satışı üzerine kuran NewCo, şirketin paylaştığına göre geçen sene 11 festival düzenlerken bu sene 15 festivale ulaşacakmış. Henüz karlılığa ulaşamadığını açıklayan NewCo, yaptığı açıklamaya göre bu yeni yatırımı sahip olduğu modeli tamamen ispatlayıp başarısını tüm dünyaya yapmak için kullanacak.

NewCo İstanbul Festivali 2016 için detaylar yakında!

Geçen sene olduğu gibi bu sene de NewCo ile beraber festivalin İstanbul ayağını beraber düzenliyoruz. Henüz tarih ve diğer detaylar kesinleşmediği için sizinle paylaşamıyoruz ancak dilerseniz e-posta adresinizi bizimle paylaşabilir ve tüm güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler