Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Glance Clock: Her hanede ve büroda olması şart olan akıllı duvar saati

Girişim Haberleri Cumartesi Ocak 9th, 2016
738 Görüntülenme

Herkesin akıllı saatlere yüzünü döndüğü bir dönemdeyiz. Fakat göz önünde olan fakat kimsenin dokunmadığı bir şey var; duvar saatleri. CES dahilindeki Techcrunch Hardware Battlefield yarışmasında tanıtımını yapan Glance Clock, duvar saati kavramını kökten değiştirmek istiyor.

Singapur merkezli Glance, geniş ekranıyla saati göstermekten çok dahaz fazlasını sunuyor. 12 inç çapında yuvarlak bir ekrana sahip olan saat elektronik posta, takvim ve Uber aracının erişme zamanı gibi bir çok bildirimi gösterebiliyor. Glance’in pil ömrü 3-6 ay arasında kullanıma göre değişiyor.

Glance’in kurucusu Anton Zriashchev, geliştirdikleri akıllı duvar saatinin akıllı kol saati gibi olduğunu ve bir çok uygulamayla zenginleştirilebileceğini dile getiriyor. Jawbone, Fitbit ve SmartThings gibi iş ortakları hemen akla gelebilir. Zati Zriashchev de uygulamalarını test etmesi için tüm geliştiricilere açık çağrıda bulunarak geniş bir vizyona sahip olduklarını gösteriyor.

Kapı aralamasın?

Bizzat duvar veya masa saatlerine (bkz: Lametric) akıllı özellikler kazandırılmasını mantıklı buluyorum. Büyük ekran avantajı, daha az ama öz bildirimler için pekala biçilmiş bir kaftan. Hem de iş yerlerinde ehemmiyetli iletileri duyurmak için işlevsel bir alet olarak da kullanılabilir.

Donanım maaliyetinin yüksek olabileceği aklıma geliyor fakat Apple Watch‘un ücretini ve Çin’de cihaz üretmenin maaliyetini düşününce onun da bir mesele olacağını düşünmüyorum. Çünkü Glance de şu anda 129 dolardan ön siparişe açılmış vaziyette ve pazara 179 dolar gibi bir ücretten çıkmayı tasarılıyor.

Son olarak Glance’in kurucusunun David Rose’un “Enchanted Objects” isimli kitabından esinlenerek bu adımı attığını paylaşayım ve Teşebbüsçüler İçin Kitap Tavsiyeleri serimizi anımsadayım.

Şayet akıllı duvar saati bir ürün geliştirirseniz kesinlikle haberimiz olsun. 😉

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler