Slight Amnesia v1.0 Web Site Tasarımı

Silver Glow Web Site Tasarımı

Progress Web Site Tasarımı

NewsPortal Web Site Tasarımı

Gold Bilgisayar ve iştiraklerine iflas erteleme [Duyum]

E-Ticaret Haberleri Cuma Ocak 8th, 2016
368 Görüntülenme

Türkiye’nin en daha önceki teknoloji perakende zincirlerinden olan, Gold Bilgisayar isimiyle tanınan Gold Group şirketleri için iflas çanları çalmaya başladı. Şirketle alakalı değişik kaynaklardan aldığımız son duyumlara göre Gold, Gold Teknoloji Marketleri ve diğer birkaç iştiraki ile ilgili iflas ertelemeye gitmek üzere mahkemeye müracaat etti ve mahkeme bu şirketlere denetçi kayyum atanmasına karar verdi.

Gold Teknoloji Marketleri ve Hızlıal.com için iflas erteleme

Gold Group Türkiye’de Gold Teknoloji Marketleri ile beraber Hızlıal.com (Trend Mağazacılık ve İnternet Hizmetleri), Metro Elektronik, GSA Saat, Pegasus Bilgi Teknolojileri, GTA Tekstil ve Nova Elektronik gibi 22 marka ve şirketle e-ticaret, bilişim, elektronik, tekstil ve aksesuar alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin iflas erteleme için mahkemeye müracaat ettiği mesajlan markalar arasında Hızlıal.com ve Gold Teknoloji Marketleri bulunuyor. Bunlarla beraber GSA Saat ve Metro Elektronik de isimi geçen diğer şirketler.

İflas ertelemeye gidince ne oluyor?

Türkiye’de rastgele bir şirketin iflas ertelemeye gitmiş olmasının ön şartları arasında şirketin batık olması ve inandırıcı bir iyileştirme projesinin olduğunu ileri sürülebilmesi bulunuyor. Bize erişen bilgiler Gold’un yüklü miktardaki bir alacağının bir müddettir ödenmemesi hasebiyle alakalı şirketlerin çalışamaz noktaya geldiği istikametinde.

İflas erteleme talebinde bulunması ise şirketlerin iflastan kurtulmak için müddet istemiş olduğu mananına geliyor. Çünkü bu sürede şirketin amme alacakları da dahil şirkete aleyhte açılan hemen hemen tüm icralar durmuş oluyor. Bu süreçte mali vaziyetini düzeltebilmesi için bir proje gösteren şirketin iyileştirilmesi esnasında, idare ve denetim yapmak ve malvarlığını savunmak emeliyle mahkeme tarafından bağımsız bir kayyum atanıyor.

Gold Group iştiraklerinin iflas ertelemeye gitmiş olması iflas ettikleri mananına gelmiyor ancak şirketin ciddi bir bunalımda olduğunu doğruluyor. İflas ertelemede isimi geçen şirketlerden biri olan Hızlıal.com’un geçtiğimiz Eylül ayında Japonya merkezli bir grupla yatırım müzakerelerinde olduğu istikametinde duyumlar bize erişmişti.

Konuyla alakalı Gold Group’tan bize erişen resmi bir izah daha yok. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Aktüelleme: Bize erişen yeni bilgiler Sanalpazar.com’un iflas erteleme müracaatı yapılan şirketler arasında bulunmadığı istikametinde. Bu konudaki ayrıntıları alakalı haberimizde görebilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ağaçtan Yapılmış Tabanca [Video]

Ağaçtan Yapılmış Tabanca [Video]

Cumartesi Şubat 6th, 2016
243 Görüntülenme
Brexit ve Ankara Antlaşması Vizesi

Brexit ve Ankara Antlaşması Vizesi

Çarşamba Temmuz 13th, 2016
312 Görüntülenme
Nakliyat Defteri ile Evden Eve Hızlı Taşımacılık

Nakliyat Defteri ile Evden Eve Hızlı Taşımacılık

Pazar Nisan 17th, 2016
255 Görüntülenme
Su Toplarının İçine Eritilmiş Alüminyum Dökülürse [Video]

Su Toplarının İçine Eritilmiş Alüminyum Dökülürse [Video]

Çarşamba Aralık 16th, 2015
242 Görüntülenme
Tankın Hurda Arabaya Etkisi [Video]

Tankın Hurda Arabaya Etkisi [Video]

Cumartesi Şubat 6th, 2016
256 Görüntülenme
Felipe Melonun oyununu yaptılar

Felipe Melonun oyununu yaptılar

Perşembe Haziran 25th, 2015
281 Görüntülenme
iOS ve Android Platformuna Gelen Yerli Yarış Oyunu: Volkicar

iOS ve Android Platformuna Gelen Yerli Yarış Oyunu: Volkicar

Çarşamba Haziran 10th, 2015
221 Görüntülenme