Evden Eve Nakliyat

Web Sitenizi İyileştirin

Responsive Profile Formu

Bootstrap Giriş Sayfası Tasarımı

Kayıt Sayfası Form Tasarımı

Google Fotoğraflar uygulamasıyla sınırsız HD görsel yedekleme

Teknoloji Haberleri 29 Mayıs 2015
44 Görüntülenme

Google dün başlayan Google I/O 2015 etkinliğinde Google Fotoğraflar (Google Photos) uygulamasını da tanıttı. Uygulamanın işlevlerinden ziyade sınırsız fotoğraf yedekleme özelliğinin HD kaliteye çıkarılması hem Google için hemde kullanıcılar için oldukça önemli bir geliştirme.

Artık Google+’tan bağımsız olan Google Fotoğraflar uygulaması şimdiye kadar belli bir kalitede sınırsız fotoğraf güncelleme hakkı sunuyordu. Bu da orta-üst seviye Androidli bir telefonla çektiğiniz fotoğrafların yedeklenmesinde 15 GB’lık Google Drive alanınızın doldurmanız anlamına geliyordu.

Sınırsız HD fotoğraf ve video yedeklemek mümkün

Yeni fotoğraf uygulaması bu sorunu çözmüş gibi görünüyor. Fotoğraflarda 16 MP, videolarda ise 1080p kalitesindeki görsellerinize sınırsız yedekleme imkanı sunuyor.

Bu durum Android sahiplerinin fotoğraflar yedeklemek için Google Drive’da ücretli hesaba geçmesini veya bir başka bulut depolama hizmetine üye olması gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

iPhone 6’nın ve Samsung Galaxy serisi telefonların kameralarıyla çekilen fotoğraların bu kapsama gireceğini belirten Google, Google Fotoğraflar’ın iOS uygulamasını da yayınlayarak Apple’ın kulağına da su kaçırmış oldu.

Akıllı Gruplama ve Görüntü Tanıma

Google’ın çok daha fazla sunucu yatırımı yapmasını gerektirecek olan bu yeniliğe Microsoft veya teknoloji devlerinden yeni bir yanıt gelir mi bilinmez ama Google Fotoğraflar uygulamasıyla sunduğu bazı yenilikler Google’ı yine bir adım ilerde olmasını sağlıyor.

Google Fotoğraflar uygulamasına kaydedilen fotoğrafların daha iyi görsel tanımadan geçerek aramalarda daha iyi sonuçlar sunacak olması. Etiketleme yapmadan da sevgilinizin, köpeğinizin veya Mısır piramitlerinin fotoğraflarını binlerce fotoğraf arasında bulmak oldukça kolay olacak.

Yeşil renkli fotoğraflarınızı bulmanız için ‘yeşil’ yazmanız veya bir şehirde çektiğiniz fotoğrafları görmek için o şehrin adını yazmanız yeterli olacak.

Yeni Google Fotoğraflar uygulaması farklı gruplama seçeneklerinin yanında paylaşım yapmayı da kolaylaştırıyor. Artık istenilen fotoğraflar erişime açık bir bağlantıyla web üzerinde kolayca paylaşılabilecek.

Google Fotoğraflar için Android ve iOS uygulamalarını indirebilir veya photos.google.com üzerinden erişebilirsiniz. Android’de 4.0 ve üstü sürümlerin, iOS tarafındaysa 8.1 ve üstü sürümlerin Google Fotoğraflar uygulamasını kullanabileceğini de belirtelim.

Aşağıda yeni Google Fotoğraflar uygulamasının tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ağaç Yarıcı Makine

Ağaç Yarıcı Makine

19 Eylül 2015
66 Görüntülenme
Resimdeki farkı bulun: iPhone 6S

Resimdeki farkı bulun: iPhone 6S

1 Temmuz 2015
65 Görüntülenme
Gerçek Derinin Sanal Deposu

Gerçek Derinin Sanal Deposu

9 Kasım 2015
67 Görüntülenme
HP Omen X: Sanal gerçeklik sırtınızda

HP Omen X: Sanal gerçeklik sırtınızda

29 Mayıs 2016
80 Görüntülenme
Windows 10 Mobile güncellemesi nihayet başlıyor

Windows 10 Mobile güncellemesi nihayet başlıyor

17 Mart 2016
78 Görüntülenme
Apple onaylı iPhone kablosu

Apple onaylı iPhone kablosu

1 Mayıs 2016
48 Görüntülenme