Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Google Her Şeyinizi Kaydediyor: Kayıtları Silmek İse Mümkün!

İnternet Haberleri Pazartesi Mayıs 29th, 2017
833 Görüntülenme

Google nasıl bu kadar başarılı sonuçlar verebiliyor? Tüm arama motorlarında en iyisinin Google olduğunu görüyoruz, bunun sebebi ne?  Google bu aramaları yaparken her bilgiden yararlanıyor. Devasa veri merkezleri sayesinde internet diye tanımladığımız çok büyük bir alan Google’ın elinde bulunuyor. Bunlar arasında bizde bulunuyoruz. Google, bizi Google’da yazılı veya sesli arama yaparken, asistanla konuşurken veya gelen maillerimizi kontrol ederken gözetliyor ve kaydediyor.

Google Pixel'in iPhone 7'den İyi Olmasının 8 Nedeni!

Google bu kaydetmeyi yaparken sizden sakladığı bir şey yok. Google’ın sesle kontrol özelliklerini okuduysanız, normal arama geçmişiniz gibi sesli kontrolünde kaydedildiğini görebilirsiniz. Anlayacağınız Google’a küfür ettiğinizde, bunun kanıtları Google tarafından tutulabiliyor.

Bu tutulan kayıtlar öyle gizli kapaklı değil. Google’ın geçmişine gidip Ses ve Ses Etkinliği sekmesine giderseniz Google tarafından kaydedilen her şeyi görebilir ve ses dosyalarını dinleyebilirsiniz. Ayrıca Google’ın sizi tekrar kaydetmemesini istiyorsanız ayarlardan bu özelliği kapatabilirsiniz.

Google Asistan'a 'Ekranda Arama' Güncellemesi Geliyor

Bu sistemi yalnızca Google kullanmıyor. Hatta Google ve Amazon’un asistanı Echo dışında bu çevirileri silmeye izin veren asistanda bulunmuyor. Apple’ın Siri’si ya da Microsoft’un Cortana’sı bu asistanlara örnek. Bu asistanlarda daha önce ki konuşmalarınızdan karşınıza örnek çıkarıyor olsa da bu konuşmaları silmiyor ve sildirtmiyor.

 

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler