Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Google, Play Store’da Uygulamları Anlık Test Butonu Entegre Ediyor

Mobil Haberler Cumartesi Ekim 21st, 2017
913 Görüntülenme

Google Play Anında Uygulamalar platformunu ilk kez yayına açtı, Nihayet bu yeni girişimini halka tanıtmak için adımlar atıyor. Buraya tıklayarak Play Store’da yeni teknolojiyi destekleyen  “Şimdi Dene” butonuna sahip bir uygulama listesine gideceksiniz. Basıldığında, belirli bir uygulamayı veya en azından bir kısmını, geleneksel bir yükleme işlemi gerçekleştirmek zorunda kalmadan anında başlatacaktır.

Bu yeni özellik Android 8.0 (API düzeyi 26) ve Android OS: Android 5.0 (API düzey 21) cihazlarda çalıştırıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca, bu özelliğin de cihazdaki Google ayarları arayüzünden etkinleştirilmesi gerekir. Son olarak, bazı piyasa kısıtlamaları veya aşamalı sunum yapılabileceğinden, tüm adımları atladıktan sonra  eski “Yükle” düğmesini görebilirsiniz.

Özellikle mevcut bir uygulamayı bu teknolojiye adapte etmek oldukça kolay bir işlem olduğundan, büyük potansiyel avantajlar sağlayacaktır, daha fazla Anlık Uygulama göreceğiz. Uygulamanınn çalışması için bir cihazınızda yerel olarak depolamanız gerekmemektedir. Bunun yerine Google, bir uygulamanın yalnızca mevcut etkinliğiyle alakalı olan bir bölümüyle sunulacağı çok daha esnek bir tasarım modeli kullanmayı hedefliyor.

Bu “Şimdi Dene” düğmesi, uygulamanın veya oyunun belirli bölümlerini “hafif” bir sürüm gibi çeker. Ardından, işlevselliğinde ilerledikçe, gerektiğinde daha fazla parçasını yavaş yavaş çekebilirsiniz. Alternatif olarak, bu, sınırlı işlevsellik ile verimli “demo” sürümleri oluşturmak için kullanılabilir.

Daha geniş anlamda Anlık uygulamalar, etkileşimli web içeriği ve etkili yerli uygulamalar arasındaki birleştirmeye gerçekten yardımcı olabilir. Anlık uygulamalar ve daha özel olarak, doğru arayüzler ve bileşenler, arama sonuçları, sosyal medya, mesajlaşma ve çeşitli derin bağlantılar da dahil olmak üzere herhangi bir URL’den çağrılabilir.

Anlık Uygulamalar platformu çok güzel ve önemli bir özellik olarak yer alıyor; bu nedenle, kesinlikle denemenizi ve yorumlarınızda düşüncelerinizi paylaşmanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler