Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Google Sanat Eserlerindeki Fırça Darbelerini Bile Gösteriyor

Teknoloji Haberleri 21 Mayıs 2016
143 Görüntülenme

Google, tüm dünyadan müzelere ve arşivlere ait sergileri ve koleksiyonları keşfetmeye imkan sağlayan Google Cultural Institute için ultra yüksek çözünürlüklü kamerasını görücüye çıkardı. Google ’ın Sanat Kamerası (Art Camera) olarak adlandırdığı kamera sanat eserlerinin gigapiksel boyutlarda fotoğraflarını çekebilmesine olanak tanıyor.

Dünya genelinde sadece 20 adet üretilen bu özel kamera, sanat eserlerindeki her noktaya odaklanıp fotoğraflarını çekiyor. Google, fotoğraf çekiminin ardından kaydedilen bu görüntüleri birleştirip gigapiksel boyutunda fotoğraflar elde ediyor. 

Daha önceden kullanılan kameralarla bir eserin fotoğrafını çekmek için bir günlerini harcadıklarını belirten Cultural Institute ’un teknik program müdürü Marzia Niccolai, Google ’ın Sanat Kamerası sayesinde bu sürenin 30 dakikaya düştüğünü ifade etti. 

Van Gogh, Monet ve daha birçok ünlü sanatçının eserinin yer aldığı sanat eserlerine yakınlaştırma yaparak tüm fırçalarını görebilirsiniz. 

Google ’ın Sanat Kamerası ile çekilmiş gigapiksel boyuttaki tüm fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Google Sanat Eserlerindeki Fırça Darbelerini Bile GösteriyorGoogle Sanat Eserlerindeki Fırça Darbelerini Bile Gösteriyor