Evden Eve Nakliyat

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Tek parça 720p türkçe dublaj film izle – 720pfilmizle.tv

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

Google’dan, Android’e Yeni Geçiş Yapanlar İçin 10 Önemli İpucu

İnternet 18 Ocak 2016
87 Görüntülenme

Dünyanın en pahalı şirketi Apple olabilir fakat mobil işletim sistemleri arasında yüzdesel olarak Android’in büyük bir üstünlüğü bulunuyor. Günümüzde 100 TL’nin altında dahi Android işletim sistemiyle çalışan cihazlar var, dolayısıyla ufacık bir çocuk dahi Android’le çalışan cihazlara çok rahat erişebiliyor. Buna bağlı olarak Google, her kesimden kullanıcıları için Android’te işlerine yarayabilecek 10 önemli ipucu paylaştı. Peki Google kullanıcılarından en çok hangi noktalara dikkat etmesini tavsiye ediyor, şimdi bunlara bir bakalım.

Verilerinizi kaybetmeyin: Fotoğraf ya da video gibi belgelerinizi Google Drive’a yükleyebilir ve istediğiniz zaman / istediğiniz yerden bu verilere tekrar ulaşabilirsiniz. Bunu yapabilmek için telefonunuza (eğer yoksa ki genelde hazır olarak geliyor) Google Drive uygulamasını yüklemeniz yeterli olacak.

E-posta hesaplarınızı yeni telefonunuza entegre edin: Eğer isterseniz Gmail uygulamasına birden fazla e-mail ekleyip bunları ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Bunun için Gmail’e girip sol menüdeki ‘hesap ekle’ kısmını kullanabilirsiniz.

Haberler, hava durumu ve trafikle ilgili bilgiler alın: Google Now kartları sayesinde bilmek istediğiniz ne varsa (haberler, hava durumu vs) öğrenebilirsiniz. Bunun için Google uygulamasına girip Ayarlar kısmından önce ‘Now Kartları’, daha sonra ‘Kartları Göster’ yolunu kullanın.

Tüm fotoğraflarınızı telefonunuza aktarın: Yeni bir Android cihaza geçtiğinizde diğer cihazınızdaki tüm fotoğrafları yenisine yükleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmanız yeterli olacak. Google Fotoğraflar > Ayarlar > Yedekleme & Senkronizasyon yolunu takip edin.

Google Keep ile yapacaklarınızı unutmayın: Google Keep özelliği, gün içerisinde unutmamanız gereken bir durumu unutmamanız için notlar oluşturarak bunları tekrar size hatırlatmayı sağlıyor. Bunun için Google Keep uygulamasına gidip ‘Not Al’ bölümü kullanabilirsiniz.

Telefonunuza dokunmadan işlem yapın: Bir Google uygulaması olan OK Google’ın ses algılama özelliğini açarak telefon araması, alarm kurma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Çalışma hayatınıza destek sağlayacak uygulamaları kullanın: Google, Docs, Slides, Sheets gibi uygulamalar sayesinde istediğiniz her yerde içerik oluşturup düzenleyebilir, hatta bu içerikleri başkalarıyla oluşturabilirsiniz.

Önemli e-postalarınızı kaçırmayın: Gmail’e gelen e-postaları kategorilere ayırabilir, spam ya da gereksiz (Facebook ya da Twitter bildirimleri gibi) e-mailler arasında önemli olanları ilk sırada görebilirsiniz. Bunun için Gmail’e girip ‘Gelen Kutusu Kategorileri’ kısmını kullanabilirsiniz.

Bilgisayarda bıraktığınız işe telefonunuzdan devam edin: Belki de en sık kullanacağınız özelliklerden bir tanesi de bu olacaktır. Eğer bilgisayarınızda Chrome üzerinden bir sayfaya giriş yaptıysanız, telefonunuzdan tüm sekmelere ulaşabilirsiniz. Bunun için Chrome’daki ‘Geçmiş’ seçeneğini kullanın.

Haritalar servisi ile gündelik hayatınızı kolaylaştırın: Google’ın en çok servislerinden olan Haritalar’ı kullanarak bilmediğiniz adresleri çok daha rahat bir şekilde bulabilir, trafik hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Google’dan Uçan ‘Rüzgar Türbini’

Google’dan Uçan ‘Rüzgar Türbini’

19 Mart 2015
61 Görüntülenme
HTC Yine Düşüşte!

HTC Yine Düşüşte!

10 Mayıs 2016
81 Görüntülenme
Apple, iPhone 7’deki o özelliği iptal etti

Apple, iPhone 7’deki o özelliği iptal etti

10 Mayıs 2016
94 Görüntülenme