Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Google’dan TV Ekranında Kişiye Özel Reklam

Teknoloji Haberleri Cumartesi Mart 28th, 2015
703 Görüntülenme

Google‘ın yeni projesi ile birlikte TV izleyicileri kendilerine özel reklamlar ile karşılaşacak.

Google bilindiği gibi sunduğu neredeyse her bir hizmet üzerinden veri topluyor. Topladığı bu verilerle de hem hizmet stratejisi ve kalitesi üzerinde çalışıyor, hem de reklamlar konusunda izleyeceği yolu düzenli olarak yeniliyor. Şirket bu veri toplama işini ise Google Chrome adlı web tarayıcısı, Gmail, YouTube ve Maps hizmeti üzerinden gerçekleştiriyor.

Şirketin yeni hedefi ise televizyon dünyasındakişiye özel reklamçalışması. Nasıl sanal dünyada daha önce girdiğimiz ve ilgi gösterdiğimiz içeriklere uygun ve yakın reklamlar ile karşılaşıyorsak, televizyonlarda da aynı tecrübeyi yaşayabiliriz. İlk olarak Kansas City bölgesinde hayata geçirilen projede Google, şimdilik yerel reklamları işin merkezine oturtuyor.

Lokal reklamverenler ise Google’a ve ilgili TV mecrasına ödeyecekleri reklam paralarını çok daha akılcı biçimde kullanabiliyor. Anlaşmaya göre reklamveren isimler sadece gösterilen reklamları için ücret ödeyecek, isterse gösterimi yapılacak tanıtımların sayısını kısıtlayabilecek. Böylece belli kanallarda, belli reklamlar, belirlenen sayıda gösterime geçirilecek.

Google bu alanda yalnız değil. Kısa bir süre önceComcastveDashadlı TV hizmet sağlayıcıları da set top box türü cihazlar üzerinden veri toplamaya ve reklam stratejilerini buna göre şekillendirmeye başladı.

Techİnside

Haberin Tamamı İçin: http://www.techinside.com/googledan-tv-e…

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler