Evden Eve Nakliyat

Giriş Formu CSS Doğrulama

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Umre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Angular İletişim Sayfası Tasarımı

Googledan yeni hızlandırma programı: The Launchpad Accelerator

Girişimler 16 Aralık 2015
85 Görüntülenme

Girişimcileri desteklemek için sürekli yeni adımlar yapan Google, The Launchpad Accelerator adlı yeni bir hızlandırma programı başlatıyor. Hindistan, Brazilya ve Endonezya’da başlatılan (ama Türkiye’den başvuru kabul eden) yeni program, mobil girişimlere odaklanacak.

Google hem girişimcileri standart üstü bir eğitime tabi tutacak hem de 50 bin dolar yatırım desteği sunacak. Daha da önemlisi bu programa katılacak girişimlerden herhangi bir hisse talebinde bulunulm ayacak.

The Launchpad Accelerator aslında Google’ın 2,5 yıl kadar önce başlattığı Launchpad etkinliklerinin bir ileri aşaması olarak görülebilir. Launchpad Days ve Launchpad Summit adı altında şu anda 30 ülkeye ulaşan Google,  The Launchpad Accelerator ile dikey ve daha derin bir adım atıyor.

The Launchpad Accelerator

Gelişmekte olan ülkeler arasında nüfusları itibarıyla dikkat çeken Hindistan, Brazilya ve Endonezya’ya odaklanan Google, özellikle yerel pazarlarda güçlü etkiye sahip olacak girişimleri arıyor. Oyun değiştirici, yani yerel pazarda dengeleri değiştirebilecek girişimleri, mobil uygulamaları arayan Google, herhangi bir hisse talebinde bulunmayarak girişimcilerin kafasının rahat olmasını istiyor.

Söz konusu Mountain View’de 2 haftalık bir ilk eğitimle başlayacak. Google çalışanlarından veya dışardan gelecek mentorler de girişimcilere çeşitli eğitimler verecek. Burada 5,5 aylık bir plan yapacak olan girişimler, pazarlamadan kullanıcı deneyimine kadar farklı konularda kendilerini yerel pazardaki rekabete hazırlayacak.  The Launchpad Accelerator girişimcileri ülkelerine döndüklerinde de Google’ın desteğinden faydalanmaya devam edecek.

Şu anda ilk sınıfın Ocak ayı ortasında Mountain View’e geleceği belirtiliyor ki Google’ın hedefi 1 yıl içerisinde 50 yeni girişimi bu program çerçevesinde eğitmek ve donatmak. Ama programın yöneticisi Roy Glasberg, Mountain View’e çağırılmayacak olsa da 200 girişime daha dokunmak istediklerini ifade ediyor.

Türkiye’den de başvuru yapabilirsiniz

Google, bu girişimi uzun vadede başka ülkelere açmak istiyor ama herhangi bir ülke ismi dile getirilmediği gibi genişleme için kesin bir tarih de verilmiyor. Diğer yandan Google’ın açtığı başvuru forma baktığımda diğer ülkelerden de başvuru kabul edildiğini ve bunun yeni ülke açılımlarını belirlemekte etkili olacağını gördüm. Dilerseniz Türkiye merkezli bir girişimci olarak da bu programa başvurabilirsiniz.

Kaçıranlar için Google’ın Udacity’de girişimcilere özel bir Nanodegree programı açtığını da paylaşalım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Facebook’a Kayıt Olan İlk 10 Kişi

Facebook’a Kayıt Olan İlk 10 Kişi

13 Mart 2015
57 Görüntülenme
Yavrusunu Turistlerden Sakınan Fil [Video]

Yavrusunu Turistlerden Sakınan Fil [Video]

3 Şubat 2016
70 Görüntülenme
Karpuz Kabuğunu Böyle Ayıran Gördünüz mü?

Karpuz Kabuğunu Böyle Ayıran Gördünüz mü?

2 Eylül 2015
52 Görüntülenme
WordPress Haberler.COM İçerik Botu

WordPress Haberler.COM İçerik Botu

20 Haziran 2015
296 Görüntülenme
Kurumsal Seo Danışmanlığı Hizmeti Neden Önemli

Kurumsal Seo Danışmanlığı Hizmeti Neden Önemli

23 Mayıs 2016
127 Görüntülenme
5 Gün Tahminli Gelişmiş Hava Durumu Scripti

5 Gün Tahminli Gelişmiş Hava Durumu Scripti

8 Ağustos 2015
177 Görüntülenme
Bebek 2. Kattan Düştü [Video]

Bebek 2. Kattan Düştü [Video]

19 Ocak 2016
71 Görüntülenme
İşitme Testi [Video]

İşitme Testi [Video]

8 Aralık 2015
75 Görüntülenme