Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

Google’dan yenilenebilir enerji alanında yeni bir yatırım

Yatırımlar 8 Nisan 2016
218 Görüntülenme

Yenilenebilir enerji artık teknoloji devleri için en önemli meselelerden biri ve bu konuda en aktif şirketlerden biri Google. Enerji şirketi olmayan en büyük yenilenebilir enerji müşterisi olan Google, bu alanda yeni bir yatırım daha yaptı.

Gelecek 10 yıl içinde enerji tüketimini tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarına bağlamak isteyen, hatta bir ara keçi kiralayan Google, bu kez Center for Resource Solutions adlı kâr amacı gütmeyen bir organizasyona tohum yatırımı (desteği) yaptı. Yatırımın tutarı ise açıklanmadı.

Asya’da Yenilenebilir Enerji Atılımı

Center for Resource Solutions, yenilenebilir enerji sertifikasyonu yapan bir organizasyon ve bu yatırımla Asya’da atılım yapmayı hedefliyor. Şirket, Kuzey ABD’de uyguladığı Green-e sertifika programının bir benzerini Tayvan’da başlatacak ve bu sayede Tayvan’da sunucu merkezi bulunan Google’ın yenilenebilir enerjiye geçişinin de önünü açacak.

Tayvan’ın bu kapsama alınması önemli zira paylaşılan bilgilere göre Google’ın Tayvan’da tek enerji sağlayıcısı Taipower’a bağlı olması sürekli enerji ihtiyacı olan Google için bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Diğer yandan Google’ın Asya’da sunucu merkezi kurduğu yerlerden biri olan Singapur’da da benzer bir strateji izlemesi mümkün gözüküyor.

Google, 2013’te Spinning Spur Wind Project’e 200 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı. Sunucu merkezi açısından en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Facebook ise geçtiğimiz Ocak ayında Avrupa’daki yeni veri merkezini tamamen yenilenebilir enerji ile güçlendirileceğini açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yüksek Paletli Bağ Traktörü

Yüksek Paletli Bağ Traktörü

29 Ağustos 2015
178 Görüntülenme
Element Keşiflerinin Ülke Tablosu

Element Keşiflerinin Ülke Tablosu

13 Mart 2015
141 Görüntülenme
iy10 Dizin Scripti

iy10 Dizin Scripti

12 Mart 2015
516 Görüntülenme