Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

Google’ın I/O 2016’da Açıkladığı Yeni Ürünleri

Teknoloji Haberleri 21 Mayıs 2016
97 Görüntülenme

Google’ın geliştiriciler için düzenlediği konferansı I/O 2016’da anlık mesajlaşmadan sanal gerçekliğe kadar birçok yazılım ve donanımını tanıttı.

Facebook, Micosoft, Apple ve Google gibi büyük teknoloji geliştiriciler yılın birkaç gününü kendilerine ayırıp yarım yıl veya yıl boyunca ortaya çıkardıkları gelişmeleri paylaşıyor. 

Google’ın geliştiriciler konferansı I/O 2016 da 18 – 20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor. 

Google’ın CEO’su Sundar Pichai ile başlayan açılış konuşmasında sanal gerçeklik, makine öğrenme, anlık mesajlaşma, mobil işletim sistemleri ve nesnelerin interneti gibi konular üzerinde yoğunlaşan ürünler tanıtıldı. 

Google I/O 2016’nın dikkat çeken duyurularını Bigumigu’dan Mert Serim derledi…

Daydream

Google’ın sanal gerçeklik alanındaki hareket alanını geliştiren Daydream, Android tabanlı geliştirilen üst sınıf bir sanal gerçeklik teknolojisi. 

Düşük maliyetli gözlüğü Cardboard ve son dönemde Spotlight Stories ile ürettiği 360 derece hikayelere ek olarak Daydream, ergonomik gözlük ve kumanda ile sanal gerçeklik deneyiminde ciddi bir aktör olmaya hazırlanıyor. 

HTC Vive ve Oculus Rift’i kendine rakip olarak seçen Daydream’in en önemli avantajı bilgisayar değil Android tabanlı çalışması.

Assistant

AssistantAssistant