Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Google’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü sizi bambaşka dünyalara götürecek

Video Galeri Pazartesi Şubat 16th, 2015
650 Görüntülenme

Google, Glass projesini 2012 yılında biz teknoloji tutkunlarına ilk kez gösterdiğinde şok olmuştuk. Aşağıdaki video ilk nesil Google Glass’ın tanıtım videosuydu. Aslında Google Glass’ın kullandığı servislerin hepsi Android ekosistemini kullanan telefonlar tarafından yapılabiliyordu ama bunu gözlükle yapmak bizi bizden almıştı.

Aradan yıllar geçti ve Google Glass, Google’ın sanırız “başarız projeler” alanındaki en güçlü adayı oldu. Google geçtiğimiz günlerde Glass üretimini durdurduğunu açıkladı. Yeni model gelir mi derseniz tabiki gelir ama insanların zorunluluktan dolayı gözlerine taktıkları bir aparatın bu şarj süreleriyle kullanımı ne denli başarılı olur bunu hep birlikte göreceğiz.

Google bu projeyi rafa kaldırdı ve Sanal Gerçeklik gözlüğü View-Master VR’ı bizlere tanıttı. Mattel firmasıyla yaptığı ortaklıkla gerçekten oldukça innovatif bir ürün ortaya koyan Google’ın bu gözlüğünün en önemli özelliği ise fiyatı olacak. 

1423922914_vmheroshot0-710x326.jpg

View-Master VR, eğitim kurumları için kullanılabilecek bir ürün oıarak göze çarpıyor. Genellikle tarihi yerlerin çocuklara gösterilmesi ve derslerini bu sistem üzerinden yapabilecekleri bu ürünün sanal turistlerin işine yarayacağını da düşünüyoruz. Gözlüğün telefon ekranına ihtiyaç duyduğunu belirtelim ve View-Master VR’ın nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda sizlere sunalım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler