Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

GTA 6 da Amerika’da Geçecek!

Oyun 29 Mart 2016
94 Görüntülenme

GTA 5 hala yeni gibi düşünülse de ilk konsollara çıkışını 3 yıl önce yapmış olması ve 2013 yapımı oyun olması teknik olarak artık eski diyebileceğimiz bir oyun haline geldiği söylenebilir. Hal böyle olunca da yavaş yavaş gözler GTA 6‘yı aramaya ve söylentiler de yerini bu oyuna bırakmaya başladı.

Şimdiye kadar 3 ayrı söylenti ve beklenti elimizde mevcut. Bunlardan ilki ve en dikkat çekici olanı ise kadın bir ana karaktere sahip olacağımız yönünde. Yıllardır satış rekorları kıran bu GTA serisinde her zaman erkek karakterleri yönettiğimiz oyunda bu sefer bir sürpriz ile kadın karakterler görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Bunun dışında da Tokyo konusu vardı. Her zaman Amerika Birleşik Devletleri topraklarında geçen GTA serisi için bu sefer farklılık yaparak Japonya‘nın mega kenti Tokyo’da geçebileceği söyleniyordu. Son konu ise farklı bir senaryo yapısı olacağıydı. Yani alışılagelmişin dışına GTA 5 ile 3 karakter üzerinden giderek çıkan Rockstar Games, bu sefer daha başka bir senaryo ile karşımıza çıkabilir.

Fakat ortaya çıkan detaylar ile Tokyo konusu olmayacak gibi görünüyor. Sebebi ise Tokyo’nun neredeyse dünyanın en karmaşık şehircilik yapısına sahip olması, dar sokaklar dahil çok fazla karmaşanın ve tabiki acayip kalabalık bir yapıda olması işi zora sokacağa benziyor. Bunun yanı sıra yılların GTA’sı gidip Sleeping Dogs havasına bürünmesi de tepki görebilir. Son olarak da GTA serisini sevdiren detaylardan biri oyundaki Amerikanların rahatlığı ve gangster yapısı. Bu durum ise özellikle Japonya gibi bir yerde çok farklı.

Yani evet gangster konusu ele alınabilir, fakat Japon halkının yaşayış biçimi GTA serisine ters düşecek bir durumda. Bu tarz nedenlerden ötürü de GTA’nın ABD dışına çıkma ihtimalini yok denecek derecede azalttı. Ancak hala resmiyet yok tabiki.

Bakalım, 2019 yılında çıkması beklenen GTA 6’da bizleri ne gibi sürprizler bekliyor olacak.
Apple’in en ucuz telefonu iPhone SE alınır mı? 2 dk’da anlattık! İzlemek için tıklayın.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kulaktan Kulağa Oynadık

Kulaktan Kulağa Oynadık

14 Nisan 2016
93 Görüntülenme
Her Desing – Kadınlara Yönelik e-Ticaret Tasarımı

Her Desing – Kadınlara Yönelik e-Ticaret Tasarımı

1 Aralık 2015
120 Görüntülenme
Birbirinden Efsane Özel Tasarım Klavye Tuşları

Birbirinden Efsane Özel Tasarım Klavye Tuşları

7 Haziran 2015
93 Görüntülenme