Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Günde 150 bin canlı yayının yapıldığı YouNow, 15 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 5 Ekim 2015
158 Görüntülenme

YouNow, yayıncılar ve seyircileri gerçek zamanlı olarak bir araya getiren canlı yayın platformu için 15 milyon dolar tutarında yeni yatırım aldığını duyurdu. Halihazırda yatırımcısı olan Venrock ve Oren Zeev ile birlikte Comcast Ventures’ın katıldığı turla birlikte girişimin aldığı toplam yatırım miktarı 26 milyon dolara çıktı.

YouTube’un reklamsız ve yalnızca canlı yayınlara odaklanan hali diye niteleyebileceğimiz YouNow, 2011 yılında kurulmuş olmasına karşın, canlı yayın uygulamalarının son dönemdeki yükselişiyle yeniden dikkatleri üzerine toplamıştı. YouNow’ın kendi verilerine göre, canlı yayın ağı bugün aylık ortalama 100 milyon kullanıcı oturumuna ev sahipliği yapıyor ve platforma günde 50 bin saatlik canlı video içeriği yükleniyor. New York merkezli girişim, kullanıcılarına reklam göstermek yerine, dijital bahşişlerden aldığı komisyonlarla gelir sağlıyor. YouNow üzerinden geçtiğimiz Haziran ayında bırakılan toplam bahşiş miktarının 1,5- 2 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyordu.

TechCrunch röportajında güncel figürlerini paylaşan YouNow platformunda günde 150 bin tekil canlı yayın yapıldığını belirtiyor. Her yayın ortalama 20 dakika s ürüyor ve izleyiciler YouNow’da günde ortalama 50 dakika zaman geçiriyorlar. Kullanıcıların yüzde 70’ini 24 yaş altı gençler ve yüzde 55’ini kadınlar oluşturuyor. YouNow izleyicilerinin yüzde 70’inin oylama, yorum, hediye gibi farklı yollardan etkileşime geçtiğini söylüyor.

Yatırımcıları YouNow’ı Snapchat ve Instagram gibi milyonlarca gencin ilgisini çekmeyi başaran sosyal bir platform olduğu için desteklediklerini söylüyorlar. Zira bu, yayıncıları da kendisine çekmesini sağlıyor.  Buzzfeed, Refinery 29 ve Huffington Post bugüne kadar YouNow üzerinden canlı yayın yapan kurumsal yayıncılar oldu. Bunlarla birlikte Connor Franta, Caspar Lee ve Joe Sugg gibi YouTuber’lar da izleyicilerine canlı yayın üzerinden ulaşıyorlar.

YouNowApp

YouNow’ın en önemli sorunlarından biriyse, kullanıcı tepkilerinden görebileceğiniz gibi, platformunda iyi bir filtreleme sisteminin olmaması. Ağır hakaretler ve argo, gençler arasından popüler olan bir ağın kullanımı konusunda ve işin sürdürülebilirliği açısından soru işaretlerini beraberinde getiriyor. YouNow geçtiğimiz Nisan ayında çocukları kötü niyetli izleyiciler karşısında savunmasız bırakabileceği gerekçesiyle uyarılmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Apple Watch’un Kordon Ağırlıkları Belli Oldu

Apple Watch’un Kordon Ağırlıkları Belli Oldu

22 Mart 2015
160 Görüntülenme
Oppo’nun katlanabilir telefonu gerçek olacak mı?

Oppo’nun katlanabilir telefonu gerçek olacak mı?

29 Mayıs 2016
192 Görüntülenme
Kibritler Nasıl Yapılır? [Video]

Kibritler Nasıl Yapılır? [Video]

6 Şubat 2016
207 Görüntülenme
En Popüler Araba Oyunları Burada!

En Popüler Araba Oyunları Burada!

12 Haziran 2016
315 Görüntülenme
Benim Gördüğüm Ama Aslında Olan Temalı 16 Caps

Benim Gördüğüm Ama Aslında Olan Temalı 16 Caps

27 Mayıs 2016
252 Görüntülenme
HTC One X9 bu defa Avrupa için tanıtıldı

HTC One X9 bu defa Avrupa için tanıtıldı

22 Şubat 2016
203 Görüntülenme