Codeigniter Date Helper Kullanımı

Codeigniter Captcha Kullanımı

Codeigniter Array Helperı Kullanımı

Codeigniter Controller’dan View Veri Aktarma

Her Girişimci Ruhun İzlemesinde Baki Faydalar Olan 10 Film

Fotoğraf Galeri Cumartesi Mayıs 7th, 2016
744 Görüntülenme

Bu galerinin Onedio’da her daim bayıldığımız film galerilerinden şöyle bir farkı var; bu filmler meslek dünyasını ve idareli düzeni konu ediyor; ayrıca de tüm ayrıntısıyla uğraşma ve incelikleriyle. Filmlerin niyet kitlesi de azimli girişimciler oluyor doğal olarak.

Kısaca, meslek dünyasını yansıtan filmlere “girişimci” gözüyle bakıyoruz. KİGEM’in inovasyon, reklam, mentorluk, galibiyet hikayesi, pazarlama, alıcı davranışları, markalama, mahsul tavsiyesi ve finans içerikli bu seçkisinden bol bol faydalanacağınızı düşünüyoruz.

İyi seyirler!

Kaynak: http://www.kigem.com/girisimcinin-basucu…

1. The Social Network

Eh, elbette… Facebook ’un kuruluşunu konu bölge The Social Network’ü bu liste için es aşmak olmazdı illaki. Dünyanın en genç dolar milyarderlerinden Mark Zuckerberg ’in Harvard yurdunda hayata geçirdiği ve bugün 1 milyardan fazla üyeye ulaşan girişimin ilham verici hikayesi hali hazırda çoğu kişiye esin kaynağı oldu. 

IMDB Puanı: 7,8

IMDB Linki: The Social Network (2010)

2. Minority Report

İnovasyon, girişimciliğin can damarlarından biri. Her yeni girişimcinin en son buluş ve teknolojilerden farkında olması lüzumlu. Minority Report işte tam bu noktada izleyenleri teknolojinin varacağı noktalara dürüst ufuk açıcı bir yolculuğa çıkarıyor ve özellikle mobil alandaki gelişmeler ile online perakendeciliğin geleceği açısından hoş düşünceler veriyor.

IMDB Puanı: 7,7

IMDB Linki: Minority Report (2002)

3. Startup.com

Bir internet girişimini hayata geçirmeden önce mutlaka izlenilmesi gereken bir belgesel var sırada. İki hevesli girişimcinin sıfırdan kurdukları GovWorks.com adlı şirketin başından geçenlerin konu alındığı 107 dakikalık bu belgesel, iş ortakları aralarında yaşanabilecek aksaklıklardan tutun da, yatırım bulgu sürecinde çekilen sancılara kadar ama yaşanılarak öğrenilecek çoğu dersle batmış.

IMDB Puanı: 7,1

IMDB Linki: Startup.com (2001)

4. Thank You for Smoking

Girişimciliğin en manâlı ayaklarından birisi de hiç kuşkusuz pazarlama: Batmak ile varisi olmak arasındaki ince çizgiyi pazarlama stratejileri belirler. 2005 yılında vizyona giren ve Jason Reitman ’ın yönettiği Thank You for Smoking (Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler) filmi, pazarlanması en zor olan ürünlerin bile dürüst taktikler sonucu başarıya ulaşabileceğini kanıtlaması bakımından epeyce etkileyici. 

IMDB Puanı: 7,6

IMDB Linki: Thank You for Smoking (2005)

5. Pirates of Silicon Valley

Ezeli rekabetin kucağındaki iki teknoloji devi Apple ve Microsoft ’un kuruluş hikayelerinin anlatıldığı 1999 yapımı filmde, yakın girişimcilik tarihinin köşe başı olaylarına neşeli bir yolculuğa çıkabileceksiniz. Yönetmenliğini Martyn Burke ’un üstlendiği film, Steve Jobs ve Bill Gates ’in evlerinin garajında başlayan girişimlerini nasıl küresel devlere dönüştürdüğünü anlatması açısından çok ilham verici. 

IMDB Puanı: 7,3

IMDB Linki: Pirates of Silicon Valley (TV Movie 1999)

6. The Joneses

Birçok kişinin gözden kaçırdığı, fakat marka dünyası ve tüketici psikolojisi üstüne fazla ince ayrıntıların paylaşıldığı 2009 yapımı bu film, doğru sürprizlerle batmış senaryosu ve marka sadakati ile ilgili sunduğu fikirlerle iş dünyasından her bireyin izlemesi gereken bir yapım olarak öne çıkıyor.

IMDB Puanı: 6,5

IMDB Linki: The Joneses (2009)

7. Wall Street

Charlie Sheen ve Michael Douglas ’ın efsaneleştiği filmde, genç ve açgözlü işletme bankeri Bud Fox’un, New York ’un en iyi finansçılarından biri almak için çabaladığı yolda kendisini büyük bir düzmecenin ortasında buluşunu izliyoruz.

IMDB Puanı: 7,4

IMDB Linki: Wall Street (1987)

8. Freakonomics

Gazeteci Stephen Dubner ve ekonomist Steven Levitt ’in aynı adlı kitabından uyarlanan 2010 yapımı bu belgelere dayanan, insanların tüketim çılgınlığı üstüne ayrıntılı ve derin bir yorum getiriyor. Basıldığı birincil andan itibaren okuyucuları kadar oldukça ilgi gören kitabın film versiyonu; alanında uzman 6 belgelere dayanan yönetmeni tarafından hazırlandı. 

IMDB Puanı: 6,4

IMDB Linki: Freakonomics (2010)

9. The Greatest Movie Ever Sold

Filmin yönetmeni, birçoğumuzun “McDonald ’s deneyi” olarak bildiği “Super Size Me“den tanıdığımız Morgan Spurlock. Girişimciliğin daha çok reklam ayağını ilgilendiren yapım, markalama, reklamcılık ve mahsul atama ile ilgili şen ve öğretici tespitler sunuyor. Medya organlarındaki, bilinç altına oynayan bakımlı reklamları ele alan Spurlock, haberdar olmadan kısacık bir vakit kapsamında yüzlerce reklama maruz kaldığımızı gerçeğini bir çırpıda yüzümüze vuruyor. 

IMDB Puanı: 6,6

IMDB Linki: The Greatest Movie Ever Sold (2011)

10. Logorama

Kısa bir canlandırma filmi olsa da, aldığı ödüller ve dünyadaki birçok popüler markayı bir araya getirmesiyle fazla ses getiren bir yapım oldu Logorama. 16 dakikalık bu neşe saçan animasyonda marka logolarından kurgusal bir dünya oluşturulmuş. Her markanın logosunun bir karakteri canlandırdığı yapım, firmaların tüketicilerin zihnindeki algıya tarafından şekillenen marka imajlarına şahit olmak açısından epeyce güzel.

IMDB Puanı: 7,6

IMDB Linki: Logorama (2009)

Çocuğunuzu Baharda Mutluluktan Havaya Uçuracak 11 Şey

Çocuğunuzu Baharda Mutluluktan Havaya Uçuracak 11 Şey

Hem kendi çocukluğunuza dönün, hem ona hakiki bir çocukluk yaşatın! 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler