Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Her gün motive olmanın 7 basit yolu

Sosyal Medya 15 Ocak 2016
169 Görüntülenme

Motivasyon konusunda sayısız psikolojik model ve teorinin olduğunu çoğumuz biliyoruz. Heyecanını kaybettiğiniz gibi motivasyonunuzu da kaybedebilirsiniz. Motivasyona heyecan, coşku gibi bakarsanız onu her gün yüksek seviyede tutma gibi bir şansınızda olur.

Motivasyon sorunu yaşamamak için:

Hakettiğiniz arayı verin

En çok ara veremeyeceğinizi düşündüğünüz anlar dinlenmeye, ara vermeye en çok ihtiyaç duyduğunuz anlardır. Hak ettiğiniz arayı verin ve dönüşte yenilenmiş, taze bir şekilde işinize daha kolay odaklanın.

Küçükte olsa başarıların için kendini ödüllendir

Küçük başarılar olabilir ama bu küçük başarı sizi daha büyükleri için motive edebilir. Böylece çevrendekilere küçük-büyük farketmeksizin başarının getirisini göstermiş olursun.

Kendine karşı kibar ol

Kendi başarılarınızı veya yapamadıklarınızı çevrenizdekilerinki ile kıyaslamayı bırakın. Hiçbir zaman hayal ettiğiniz kadar iyi gerçek hayattaki kadar da kötü olmayabilirsiniz. Senden çok daha akıllı ve başarılı onlarca insan olduğunu kabul ettiğin gün daha özgür olacaksın. Böylece dünyayı keşfetme şansı yakalayacak ve çoğu şeyden heyecan duymaya başlayacaksın.

Yeni alışkanlıklar edin

Normalden 2 saat daha az uyu ve bunu alışkanlık haline getir. Kazandığın ekstra 2 saat ile neleri başarabileceğini zamanla göreceksin.

Yeni dünyanın (sosyal medya) acımasızlığını kabullen ve alış

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki bir Instagram paylaşımımızın ne kadar like aldığını veya Facebook paylaşımımızın ne kadar beğeni aldığını dünyanın en büyük problemi olarak algılayabiliyoruz. Böyle şeyleri sorun olmaktan çıkardığın zaman işin çoğunu halletmiş olursun. Böyle şeylerden kalan zamanla çok daha güzel şeyler ortaya koyabilir motivasyonunu da kaybetmemiş olusun.

Neyi seviyorsan onu yap

Neyi yapmaktan zevk aldığına bak ve nelerde iyi olduğunu öğren.  Ama dikkatli olmalısın. Yapmaktan çok hoşlandığın ama para kazanmayacağın onlarca şey varken, yapmazsan üzülmeyeceğin ama yapınca da para kazanacağın da onlarca iş var. Bu noktada dikkatli olmanız gerekmektedir. Herkes hem sevdiği hem de para kazandığı işleri yapmak ister. Ama sırf sevdiğiniz içinde zaman kaybı yaşamanın anlamı yok. Sevince aynı zamanda geçinebileceğiniz şeyleri bulun.

Odaklan

Sizlerle bir anekdotu paylaşmak istiyorum. Bir gün Warren Buffet ve Bill Gates’in de olduğu bir sofrada bulunan misafirlerden biri, “günümüzde başarı için olmazsa olmaz şey nedir” diye sorunca, herkes ağız birliği etmişçesine “odaklanmak” demiş.

Gün içerisinde mesajlar ve mailler tarafından onlarca kez taciz ediliyoruz. Hem artık işyerindekiler tarafından konsantrasyonumuzun bozulmasına gerek kalmadan elimizden düşmeyen akıllı telefonlar tarafından yeterince rahatsız ediliyoruz.

Bu yüzden, o telefonu elinizden düşürün ve çalışmaya başlayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
HTML Arama Formu Çalışması

HTML Arama Formu Çalışması

5 Aralık 2015
222 Görüntülenme
3 Adam’ın Survivor Skeci Herkesi Kırdı Geçirdi

3 Adam’ın Survivor Skeci Herkesi Kırdı Geçirdi

30 Nisan 2016
125 Görüntülenme
Intel Skylake İşlemciler Sorunlu mu?

Intel Skylake İşlemciler Sorunlu mu?

15 Ocak 2016
178 Görüntülenme
Sektörün zirvesini 3 dakikada hatırlayalım

Sektörün zirvesini 3 dakikada hatırlayalım

1 Haziran 2015
134 Görüntülenme
güneşlenen kıza kötü şaka

güneşlenen kıza kötü şaka

9 Mayıs 2016
166 Görüntülenme