Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Hindistandaki Uber rakibi Ola 500 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımlar 18 Kasım 2015
102 Görüntülenme

Hindistan’da taksi ve özel araç çağırma servisi olarak hizmet veren ve Uber‘e önünde pazar lideri konumunda bulunan Ola, 500 milyon dolar yatırım aldı.

Seri F yatırımıyla kasasına 500 milyon dolar daha koyan Ola, bugüne kadar aldığı toplam yatırımın tutarını ise 1.4 milyar dolara yükseltmeyi başardı. Baillie Gifford‘ın öncülük ettiği bu yatırım turunda, Falcon Edge, Tiger Global, SoftBank Group ve DST Global’un yanı sıra, Çin’deki Uber rakibi Didi Kuaidi de stratejik yatırımcı olarak bu turdaki yerini aldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında 2.5 milyar dolarlık değerlemeyle 400 milyon dolarlık Seri E yatırımını alan Ola, bu son 500 milyon dolarlık yatırımla birlikte değerlemesini de 5 milyar doların üstüne taşımış oldu.

Hindistan’ın tam 102 farklı kentinde bulunan Ola platformunda ise 350 binden fazla araç bulunuyor. Bildiğiniz gibi son olarak Uber de sadece Hindistan operasyonu için 1 milyar dolarlık bir yatırım açıklamıştı. Ola’nın da aldığı yatırımı Hindistan’daki büyüme için kullanacağı dile getirilirken rekabeti daha da kızıştıracağı kesin.

Uber’in Hindistan’da aşması gereken en büyük engel olarak gördüğünü tahmin ettiğimiz Ola, kısa süre önce P2P para gönderme servisi Ola Money’i de ayrı bir uygulama olarak devreye almış ve kendi para gönderme/ödeme uygulamasını da devreye sokmuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Türk yapımı mobil oyun birçok ülkede zirvede

Türk yapımı mobil oyun birçok ülkede zirvede

21 Şubat 2016
68 Görüntülenme
Apple onaylı iPhone kablosu

Apple onaylı iPhone kablosu

1 Mayıs 2016
62 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 31. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 31. Bölüm – 1. Dünya

21 Kasım 2016
55 Görüntülenme