Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

İki yaşındaki Kuponrazzi.com, kupon siteleri içindeki rekabeti kaliteli bir boyuta çekmek istiyor

Girişimler 19 Mart 2016
157 Görüntülenme

İndirim kuponu pazarında yerli oyuncuların bir ağırlığı olduğu malum. Bu alandaki ısrarlı oyunculardan biri de Kuponrazzi.com. Ocak 2014’te kurulan Kuponrazzi’yi sizlere ilk kez sizlere tanıtıyoruz ki Webrazzi ailesine ait bir girişim olmadığını en baştan paylaşmış olayım.

Kuponrazzi, adından da anlaşılacağı gibi indirim kuponları üzerine kurulu bir rehber. Biz Bilişim tarafından hayata geçirilmiş ve WordPress altyapısını kullanmaktan gurur duyuyor. Biz Bilişim kurucusu Can Karatoprak, bir çok açık kaynak kodlu yazılım/bileşen kullandıklarını ve bu konuda sürekli geliştirme yaptıklarını ekliyor.

366 mağazadan 5600 kupon ve kampanya içeriği

2014 yılında 2 bin 200, 2015 yılında ise 5 bin 600 kupon ve kampanya içeriği yayınlayan Kuponrazzi’de 366 adet mağaza bulunuyor. Haber ve blog bölümlerinde yazılı içerikler de üreten Kuponrazzi, 2016 yılında yüzde 200’ün üzerinde büyüme yakalayarak sürdürülebilir bir yapı oturtmak istiyor. 2016 sonunda veya 2017’den itibaren de içerik – performans verilerini de markalara özel raporlar için kullanabilmeyi hedefliyor.

Sitede herhangi bir üyelik sistemi kullanmayan Kuponrazzi, kullanıcılarının hızlıca kuponlara ulabilmesini hedefliyor. Klasik kanalların yanısıra tarayıcı bildirimleriyle de kupon arayanlara dokunuyor ve 7500 izinli aboneyle paylaşım yapıyor.

Kupon pazarı ne durumda?

Can Karatoprak

Can Karatoprak, Türkiye’de birçok kupon sitesinin ek iş, hobi ve benzer yaklaşımla yönetildiğini haklı olarak dile getiriyor. Kendilerinin ise niceliğe değil niteliğe değer verdiklerini vurguluyor. Bu dikeydeki sorunları iş ortağı olunan performans ağları ve mağazalarla da konuştuklarını söyleyen Karatoprak, “Kupon sitesi dendiği zaman olumsuz bir algı var. Bunun sebeplerini ortadan kaldırmaya ve sektörün saygınlığını yükseltmeye çalışıyoruz.” diye ekliyor.

Türkiye’de kupon sitelerinin çok yüksek hacimlere ulaşması mümkün olmadığı malum. Dolayısıyla bu dikeydeki hızlı fakat yanıltıcı içerik üretiminin daha kritik olduğunu söylemekte fayda var. Kullanıcıların da kendi tercihlerini iyi ve doğru sitelerden yana yapmasının pazarın yararına olacağı kanaatindeyim. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kendi Etti Kendi Buldu [Video]

Kendi Etti Kendi Buldu [Video]

12 Şubat 2016
167 Görüntülenme
Yeni ve daha küçük iPad Pro

Yeni ve daha küçük iPad Pro

22 Mart 2016
162 Görüntülenme
Zararlı Yazılımlar. Siber güvenlik.

Zararlı Yazılımlar. Siber güvenlik.

6 Şubat 2016
225 Görüntülenme
Alın Kırışıklığı için En Etkili Yöntemler

Alın Kırışıklığı için En Etkili Yöntemler

20 Mart 2016
186 Görüntülenme
Bir iPhoneun yaşamı ve ölümü

Bir iPhoneun yaşamı ve ölümü

16 Temmuz 2015
167 Görüntülenme